Brak wyniku rekrutacji i co dalej?

Art. Sponsorowany

Kiedy wychodzisz z rozmowy w sprawie pracy lub składasz CV za pośrednictwem platform rekrutacyjnych,

takich jak Pracuj.pl, oczekujesz, że szybko otrzymasz odpowiedź zwrotną. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy termin naboru dawno minął, a Ty nadal nie masz żadnej decyzji od pracodawcy? Jak się wówczas zachować? Podpowiadamy.

Wykonaj telefon lub napisz e-mail do rekrutera

Wysyłając dokumentację drogą elektroniczną, nigdy nie masz pewności, że CV i list motywacyjny na 100% dotarły do adresata. Nawet jeśli włączysz opcję: potwierdź dostarczenie, nie wiesz, czy adresat nie przeoczył załączników i zapoznał się z Twoją wiadomością. Jeśli bardzo zależy Ci na zatrudnieniu w wybranej firmie, bezpośrednio po wysłaniu dokumentów skontaktuj się z rekruterem mailowo lub telefonicznie i dowiedz, czy otrzymał Twoje CV i kiedy najprawdopodobniej otrzymasz odpowiedź pracodawcy.

Kontakt z firmą rekrutującą

Nie zwlekaj i jak najszybciej skontaktuj się z firmą, gdy wiesz, że skończył się pierwszy etap rekrutacji i nie masz żadnej informacji, czy jesteś w gronie osób, zakwalifikowanych do dalszych rozmów. Zanim jednak wykonasz połączenie lub napiszesz wiadomość do działu HR, wnikliwie przeczytaj ogłoszenie o pracę, na które aplikujesz. Pamiętaj, że pracodawcy często sami podają szczegółowe terminy i warunki kolejnych etapów rekrutacji, a dopytywanie się i natrętne telefony mogą potraktować jako nietakt.

Monitoruj status rekrutacji za pośrednictwem portalu, przez którym aplikujesz

Gdy składasz dokumenty rekrutacyjne za pośrednictwem nowoczesnych portali ogłoszeniowych, możesz podejrzeć status CV w swoim panelu użytkownika. Bardzo często to właśnie poprzez panel pracodawcy kontaktują się z kandydatami i informują ich o ważnych kwestiach, związanych z naborem. Wielu kandydatów popełnia błąd, nie śledząc statusu rekrutacji ani wiadomości, udostępnianych przez pracodawców w serwisie ogłoszeniowym.

Oczywiście, w panelu użytkownika portalu nie znajdziesz wyników rekrutacji, ponieważ rekruterów obowiązuje RODO, czyli ochrona danych osobowych. Możesz jednak dowiedzieć się, czy proces naboru CV się zakończył i, czy czeka na Ciebie zaproszenie na rozmowę w siedzibie firmy. Jeśli nie chcesz skontaktować się z rekruterem poprzez portal, napisz do niego krótki, konkretny e-mail z zapytaniem o wyniki rekrutacji.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.