BOM Mazovia: Festiwal nad Raszynką

Region

Jeszcze tylko do 18 czerwca można oddawać głosy na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli zgłoszonych projektów są również te z naszego regionu. Postanowiliśmy przybliżyć każdy z nich.

W tegorocznej edycji BOM do wydania jest 25 mln zł. A zasady głosowania są bardzo proste: Każdy głosujący może zagłosować maksymalnie na 2 projekty: na jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden projekt z puli podregionalnej. Głos oddany tylko na jeden projekt też jest ważny.

W pierwszej kolejności będziemy prezentować projekty z puli podregionalnej, które mają zostać zrealizowane w naszym rejonie.

357. Mazowiecki Festiwal nad Raszynką. Razem tworzymy Mazowsze!

Jednodniowy festiwal realizowany będzie na terenie, który zostanie udostępniony bezpłatnie na czas realizacji przedsięwzięcia. Jednocześnie właściciel terenu tj. Gmina Raszyn wyraziła zgodę na realizację festiwalu na terenie stanowiącym jej własność

Projekt „Mazowiecki Festiwal nad Raszynką” ma na celu integrację mieszkańców Mazowsza tj. od przedszkola do seniora. Celem nadrzędnym i osią projektu jest poznawanie kultur, lokalnych tradycji i zwyczajów oraz budowanie trwałych relacji pomiędzy mieszkańcami Mazowsza. Dla wszystkich uczestników będzie to wyjątkowe doświadczenie, które stworzy kapitał społeczny na przyszłość dla Mazowsza.

Ogólnodostępna impreza skierowana jest do szerokiego grona mieszkańców, od tych najmłodszych do najstarszych i ma stanowić element integracji pokoleń, jak również element integracji mieszkańców z osobami niepełnosprawnymi, dla których zostanie przygotowany dostęp i aktywny udział we wszystkich planowanych wydarzeniach w ramach festiwalu.

„Mazowiecki Festiwal nad Raszynką” będzie zorganizowany w Parku Raszyńskim im. Magdaleny Abakamowicz, który znajduje się w samym środku gminy na powierzchni kilku hektarów i charakteryzuje się rekreacyjnymi terenami zielonymi, idealnymi do organizacji plenerowych eventów. Park w Raszynie połączony jest mostem nad rzeką Raszynką z parkiem pałacowym w Falentach oraz przyległymi stawami w parku krajobrazowym.
Finalnym punktem programu projektu „Mazowiecki Festiwal nad Raszynką” będą trzy cele tj. występ zespołu folklorystycznego np. Pruszkowiacy, wspólne puszczanie wianków do rzeki Raszynki znajdującej się w Parku oraz bardzo lubiana przez lokalne społeczności potańcówka na dechach dla dorosłych i jednocześnie, w tym samym czasie dyskoteka Silent Disco dla dzieci i młodzieży.

Planowane wydarzenia:
godz. 18:00 – Występ zespołu folklorystycznego np. Pruszkowiacy
godz. 19:00 – Puszczanie wianków do rzeki Raszynki
godz. 20:00 – Potańcówka na dechach dla dorosłych, Dyskoteka Silent Disco dla dzieci i młodzieży

Pozostałe projekty:
36. Projekt i budowa brakującego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej na DW 721 w miejscowości Sękocin Las
125. Festiwal im. Wojciecha Młynarskiego w Komorowie
134. Doświetlone przejścia – poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach wojewódzkich w Brwinowie, Czubinie, Domaniewie, Kaniach i Otrębusach
176. Bezpieczne przejścia dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gminie Brwinów
237. Zakup karetki dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic
334. Zakup i montaż defibrylatorów AED w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej Sp. z o.o. oraz produkcja spotu promującego pierwszą pomoc
357. Mazowiecki Festiwal nad Raszynką. Razem tworzymy Mazowsze!
362. Zielona obwodnica Grodziska Mazowieckiego
384. „Wielka Kuchnia na Mazowszu” – warsztaty kulinarne
387. Zajęcia z końmi jako sposób obniżenia poziomu stresu
455. Stop depresji u dzieci – Różne aspekty i sposoby walki.

W puli ogólnowojewódzkiej (wybraliśmy te ściśle związane z naszym regionem, zachęcamy jednak do zapoznania się z pełną listą)
110. Kampania edukacyjno-promocyjna na rzecz walki z ubóstwem energetycznym na Mazowszu (udział Piastowa)
113. VeloMazovia Południe – rowerowy szlak południowego Mazowsza(gminy z pow. pruszkowskiego i grodziskiego)
121. Wiata piknikowa, plac zabaw i urządzenia rekreacyjne street workout-u przy boisku wielofunkcyjnym (udział Pruszkowa)
146. Poprawa bezpieczeństwa i estetyki w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej 720 – rondo Armii Krajowej w Nadarzynie.
322. Rewitalizacja terenów spacerowo-rekreacyjnych, modernizacja oświetlenia oraz montaż wiat rowerowych przy Szpitalu Tworkowskim
344. Zielone Mazowsze (zagospodarowanie terenu wokół siedziby „Mazowsza”).

Pełna lista projektów jest dostępna tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “BOM Mazovia: Festiwal nad Raszynką”

  1. Czeri pisze:

    Bardziej rozrywki potrzebują starsi ludzie i Ci którzy wolny czas spędzają przed telewizorem.
    Warto pomyśleć nad reakcyjną sceną czy to śpiewanie karaoke czy inny czynnik aby człowiek mógł się odprężyć czy zrelaksować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły