BOM Mazovia: Festiwal im. Wojciecha Młynarskiego w Komorowie

Region

Jeszcze tylko do 18 czerwca można oddawać głosy na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. W puli zgłoszonych projektów są również te z naszego regionu. Postanowiliśmy przybliżyć każdy z nich.

W tegorocznej edycji BOM do wydania jest 25 mln zł. A zasady głosowania są bardzo proste: Każdy głosujący może zagłosować maksymalnie na 2 projekty: na jeden projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden projekt z puli podregionalnej. Głos oddany tylko na jeden projekt też jest ważny.

W pierwszej kolejności będziemy prezentować projekty z puli podregionalnej, które mają zostać zrealizowane w naszym rejonie.

Nr 125.Festiwal im. Wojciecha Młynarskiego w Komorowie

Projekt zakłada realizację festiwalu piosenki musicalowej i poezji śpiewanej im. Wojciecha Młynarskiego w Komorowie (gmina Michałowice). Autorzy projektu przewidują, że w ramach wydarzenia zostanie zrealizowanych 7 koncertów – raz w tygodniu, w okresie czerwiec-wrzesień 2024 r. Repertuar koncertów tematycznie związany z poezją śpiewaną i piosenką musicalową.

Postać Wojciecha Młynarskiego, wybitnego polskiego poety, jest nierozerwalnie związana z podwarszawskim Komorowem. Wybitny polski artysta wychowywał się w mieście-ogrodzie. Dlatego też zasadne jest uznanie Jego Osoby i dorobku za część niematerialnego dziedzictwa gminy Michałowice.

Autorzy projektu chcieliby zrealizować cykl 7 koncertów realizowanych w okresie letnim w Komorowie. Wydarzenie odbyłoby się pod gołym niebem na terenach należących do gminy Michałowice – na terenie gminnej biblioteki w Komorowie lub na terenie placu J.I. Paderewskiego w Komorowie (także własność gminy Michałowice). Koncerty będą odbywać się w godzinach popołudniowych raz w tygodniu i byłyby powszechnie dostępne. Wysłuchać koncertu będzie mogła każda zainteresowana osoba, nie będzie wymogu odbioru wejściówki lub wykupu biletu wstępu.
Na poszczególnych koncertach prezentowany będzie zróżnicowany repertuar, jednakże tematycznie będzie on ograniczony do poezji śpiewanej i piosenki musicalowej (zarówno krajowej jak i zagranicznej). Taki wybór tematu przewodniego ma związek z działalnością Wojciecha Młynarskiego, który tworzył muzykę tego rodzaju a także tłumaczył utwory twórców zagranicznych.

Trzeba podkreślić, że realizacja projektu na terenie Komorowa powoduje, że będzie on dostępny nie tylko dla mieszkańców samego Komorowa i gminy Michałowice. Komorów jest skomunikowany z m.st. Warszawą oraz innymi gminami (Pruszków, Brwinów, Podkowa Leśna, Milanówek, Grodzisk Mazowiecki) przy pomocy kolejki WKD. Połączenie kolejowe, że w koncertach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy tych jednostek samorządu terytorialnego.

Powiązanie wydarzenia z osobą Wojciecha Młynarskiego z jednej strony ma na celu uhonorowanie osoby wybitnego mieszkańca województwa mazowieckiego. Z drugiej strony taki zabieg będzie służył promocji wydarzenia i budowie jego rozpoznawalności.
Projekt będzie realizowany w okresie czerwiec-wrzesień 2024 r. w formule koncertów plenerowych. Realizacja projektu będzie odbywała się zgodnie z przepisami prawa zapewniającymi dostępność projektu dla osób niepełnosprawnych i zgodnie z deklaracją dostępności jednostki będącej realizatorem projektu.

Pozostałe projekty:
36. Projekt i budowa brakującego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej na DW 721 w miejscowości Sękocin Las
125. Festiwal im. Wojciecha Młynarskiego w Komorowie
134. Doświetlone przejścia – poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach wojewódzkich w Brwinowie, Czubinie, Domaniewie, Kaniach i Otrębusach
176. Bezpieczne przejścia dla pieszych na drogach wojewódzkich w Gminie Brwinów
237. Zakup karetki dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic
334. Zakup i montaż defibrylatorów AED w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej Sp. z o.o. oraz produkcja spotu promującego pierwszą pomoc
357. Mazowiecki Festiwal nad Raszynką. Razem tworzymy Mazowsze!
362. Zielona obwodnica Grodziska Mazowieckiego
384. „Wielka Kuchnia na Mazowszu” – warsztaty kulinarne
387. Zajęcia z końmi jako sposób obniżenia poziomu stresu
455. Stop depresji u dzieci – Różne aspekty i sposoby walki.

W puli ogólnowojewódzkiej (wybraliśmy te ściśle związane z naszym regionem, zachęcamy jednak do zapoznania się z pełną listą)
110. Kampania edukacyjno-promocyjna na rzecz walki z ubóstwem energetycznym na Mazowszu (udział Piastowa)
113. VeloMazovia Południe – rowerowy szlak południowego Mazowsza(gminy z pow. pruszkowskiego i grodziskiego)
121. Wiata piknikowa, plac zabaw i urządzenia rekreacyjne street workout-u przy boisku wielofunkcyjnym (udział Pruszkowa)
146. Poprawa bezpieczeństwa i estetyki w obrębie skrzyżowania drogi wojewódzkiej 720 – rondo Armii Krajowej w Nadarzynie.
322. Rewitalizacja terenów spacerowo-rekreacyjnych, modernizacja oświetlenia oraz montaż wiat rowerowych przy Szpitalu Tworkowskim
344. Zielone Mazowsze (zagospodarowanie terenu wokół siedziby „Mazowsza”)

Pełna lista projektów jest dostępna tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.