Boisko przy SP nr 1 w Piastowie do wymiany

Piastów

Zniszczone boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 1 doczeka się generalnego remontu. Władze Piastowa otrzymały prawie 300 tys. zł dofinansowania na wykonanie prac.

Boiska sportowe przy Szkole Podstawowej nr 1 są w dramatycznym stanie. Sztuczna nawierzchnia w wielu miejscach jest porozrywana. Okładzina jest nierówna i czasy świetności ma już dawno za sobą. Z boiska zwyczajnie nie da się korzystać. Ta sytuacja ma się jednak zmienić i to jeszcze w tym roku.

Piastów otrzymał dofinansowanie w wysokości 298 687 zł na „Remont przyszkolnej infrastruktury sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie – Etap I”. Cała inwestycja ma kosztować 398 248 zł.

W pierwszym etapie wykonana zostanie tylko część obejmująca roboty przygotowawcze i rozbiórkowe polegające na likwidacji zniszczonej nawierzchni poliuretanowej i sztucznej trawy oraz elementów takich jak: siatka (piłkochwyty), bramki do piłki nożnej, kosze do koszykówki. Dodatkowo wykonana zostanie podbudowa i nawierzchnia (w zakresie wykonania warstwy podkładowej i nośnej) boiska wielofunkcyjnego – przewiduje się wyrównanie i zagęszczenie istniejącej podbudowy oraz wykonanie nowej warstwy podbudowy: warstwę wyrównującą, podkładową i poliuretanową warstwę nośną.

Dzięki przeprowadzeniu remontu boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Piastowie w zakresie etapie I możliwa będzie realizacja etapu II (końcowego – położenie nawierzchni polipropylenowej oraz wyposażenia obiektu w urządzenia sportowe), dzięki któremu obiekt stanie się bezpieczny i funkcjonalny – podkreśla piastowski magistrat.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Boisko przy SP nr 1 w Piastowie do wymiany”

 1. człowiek pisze:

  Jan jest bootem który wstawia komenatarze pod artykułami na zadany temat. raczej nie nalezy dyskutowac z bootami choć są takie co odpowiadają z sensem

 2. dobra robota pisze:

  W tekście brak informacji o źródle dofinansowania. Dobra robota Panie Janie. Dzięki takim komentarzom będziemy mieli większość parlamentarną przez kolejne 4 lata. I w sumie o to chodzi.

 3. Jan pisze:

  Dziękuję za pieniądze z Polskiego Ładu! Brawo dla Premiera.. Piastów ponownie Wam Dziękuję..

  • Małgorzata pisze:

   Wg informacji na stronie szkoły (SP1) dotacja pochodzi z budżetu samorządu województwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły