Bodycha i Dworcowa już po odbiorze

Pruszków

Ul. Bodycha i Dworcowa w ostatnim czasie przeszły gruntowny remont. Ulice są już gotowe, a 21 czerwca odbył się oficjalny odbiór.

Ulice były przebudowywane w ramach zadania „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3129W – ul. Dworcowej w Piastowie i ul. Bodycha w Regułach”. Przed remontem nawierzchnia była dziurawa, nierówna, wykonana z betonowych trylinek.

Teraz droga zyskała nowe oblicze. W ramach inwestycji wykonano rozbudowę skrzyżowań z ul. Sienkiewicza i z ul. Kosewskiego w Piastowie, jezdni, chodnika, ścieżki pieszo-rowerowej, zjazdów publicznych, indywidualnych zatok postojowych, poboczy, zieleńca. Do tego wykonano przebudowę i budowę sieci gazowej i elektroenergetycznej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia ulicznego.

Koszt przebudowy wyniósł ponad 9 mln zł. Na inwestycję złożyły się samorządy: powiat pruszkowski (2,8 mln zł), miasto Piastów (200 000,00 zł w 2022 r. 1 300 000,00 zł w 2023 r.) i gmina Michałowice ( 400 000,00 zł w 2022 r. 350 000,00 zł w 2023 r.). Pozostałe ponad 4,2 mln zł to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W odbiorze inwestycji udział wzięli: Grzegorz Kamiński Wicestarosta Pruszkowski, Wojciech Herner Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, Małgorzata Pachecka – wójt gminy Michałowice, pracownicy Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Pruszkowie i Urzędu Miejskiego w Piastowie, przedstawiciele głównego wykonawcy firmy „Fal-Bruk” Sp. z o.o. oraz inspektor nadzoru.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Bodycha i Dworcowa już po odbiorze”

  1. Andrzej pisze:

    Czegoś brak w tym remoncie Zostało po 100 metrów drogi do zrobienia w kierunku Piastowa i Reguły i czym się tu chwalić

    • Prawie zrobili pisze:

      Dokładnie,nie da się przejechać po tych dziurach.Jeszcze tiry tam skręcają do magazynów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły