Błonie: zatrzymano 18 osób związanych z narkobiznesem

Region

Aż 18 osób zostało zatrzymanych w trakcie szeroko zakrojonej akcji CBŚP. Na celownik zostali wzięci członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Błoniu, którzy wytwarzali i wprowadzali do obrotu narkotyki.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, prowadzą postępowanie dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej wywodzącej się z Błonia i okolic. Jej członkowie zajmowali się przestępczością narkotykową, w tym wytwarzaniem i wprowadzaniem do obrotu substancji psychotropowych i środków odurzających.

Sprawa miała swój początek w 2019 roku, kiedy to funkcjonariusze CBŚP zlikwidowali dwa laboratoria, w których wytwarzano amfetaminę”. Kolejne czynności pozwoliły na ustalenie powiązań zatrzymanych tam osób z grupami „Ożarowską” oraz „Błońską”. Wytężona praca śledczych doprowadziła do zebrania materiału dowodowego, dzięki któremu w połowie 2022 roku zatrzymano 5 podejrzanych o wytwarzanie narkotyków na wielką skalę, w tym podejrzanego o kierowanie tą grupą.

Na tym sprawa nie zakończyła się i funkcjonariusze CBŚP wspólnie z prokuratorem nadzorującym postępowanie gromadzili kolejne dowody na działalność grupy. Tym razem skupili się na podejrzanych wywodzących się z miejscowości Błonie. Rozpracowywana struktura była hermetyczna i dobrze zorganizowana, co niewątpliwie utrudniło działania śledczych, ale z całą pewnością ich nie uniemożliwiło. Intensywna praca organów pozwoliła na przeprowadzenie zakrojonej na szeroką skalę kolejnej realizacji.

W ogromnym przedsięwzięciu, przeprowadzonym w minionym tygodniu uczestniczyło ponad 260 policjantów. Wzięli w nim udział funkcjonariusze z różnych komórek organizacyjnych Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji z Białegostoku, Bydgoszczy, Kielc, Łodzi i Poznania oraz Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji. Wówczas to, na terenie powiatu warszawsko-zachodniego zatrzymano 18 osób, zabezpieczając przy tym amfetaminę, marihuanę, tabletki MDMA, dwa pistolety, maczety i kastet. Zabezpieczono także blisko 260 tys. zł oraz biżuterię i sztabki złota warte ok. 250 tys. zł. Łącznie na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieniądze i mienie warte ponad pół miliona złotych.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania i wprowadzania do obrotu a także posiadania znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu wobec 16 podejrzanych został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Dotychczas w sprawie występuje 31 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 200 zarzutów.

cbsp.policja.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Błonie: zatrzymano 18 osób związanych z narkobiznesem”

 1. dr. a . ścisłowlazło pisze:

  potrzeba nam społeczeństwa niewolników pod każą postacią – z pyskiem smartfonie inni w nałogu narkotycznym etc. etc. najważniejsze aby wypełniali polecenia bez szemrania , będą robić za minimum socjalne czyli za miskę ryżu ;-D nauczyciele LO itp. wiedzą że IQ młodych jest coraz niższe – po co się spinać z programem jeśli gamonie i tak skończą w rynsztoku ?
  powinni zalegalizować prochy aby odsiać plewy od zdrowej tkanki społeczeństwa . nikt normalny takiego gów.. a nie weźmie a swój ciągnie do swego 😉 to prawie jak eutanazja na życzenie .

 2. Antyćpun pisze:

  Gratuluję i jazda z frajerami! W Arabii Saudyjskie kara to ścięcie mieczem szkoda że nie ma tej kary w tym polskim burdelu. Nienawidzę ćpunów!

 3. Brwinowianin pisze:

  CBŚP – słowa tuska – również zlikwidujemy !
  Zadam więc pytanie wszystkim tym, co głosują na PO…
  CZY WY JESTEŚCIE NORMALNI ?

  • ZENEK pisze:

   WOLE GŁOSOWAĆ NA TUSKA FRAJEZE WIDAĆ ŻĘ PATOLOGIĄ SMIERDZISZ I NIE MASZ POJĘCIA O POLITYCE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły