Blisko 3 mln zł na rozbudowę szkoły

Młochów

Wykonawca wyłoniony, a więc czas na rozbudowę szkoły podstawowej w Młochowie. Gmina Nadarzyn przeznaczy na inwestycję ponad 2,8 mln zł.

Jak podkreślają władze Nadarzyna, rozbudowa placówki jest konieczna ze względu na reformę oświaty. Obecnie liczba pomieszczeń jest zbyt mała. Nadarzyński urząd planuje dobudowę nowego skrzydła, które zostanie połączone z istniejącym budynkiem. Na parterze zaplanowano m.in. szatnię, pracownię komputerową i aulę przystosowaną do pełnienia funkcji sali konsumpcyjnej. Z kolei na I piętrze przewidziano pięć sal lekcyjnych oraz łazienki i pomieszczenia porządkowe. –  Zakres rozbudowy obejmuje dobudowę dwukondygnacyjnego, niepodpiwniczonego budynku, który przeznaczony będzie na cele dydaktyczne. Dobudowany budynek będzie funkcjonalnie połączony z pozostałymi istniejącymi budynkami przejściami na obu kondygnacjach. Budynek zaprojektowano na planie prostokąta o wymiarach w rzucie, w poziomie parteru: 3788 x 1628 cm – informuje gmina Nadarzyn.

Nie pozostaje nic innego jak czekać na efekty prac. Gmina Nadarzyn rozstrzygnęła przetarg i wyłoniła wykonawcę zadania. Urzędnicy mieli, co analizować, bo w postępowaniu wpłynęło siedem ofert. Większość z nich przekraczała 3 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Ella z Sochaczewa – ponad 2,8 mln zł.

Obecnie prowadzone są prace geodezyjne związane z tyczeniem obiektu w terenie. Rozbudowa szkoły w Młochowie powinna zakończyć się do 29 czerwca 2018 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.