Bieżnia na Zniczu dla wszystkich

Region

Bieżnia wokół boiska na stadionie Znicza jest dostępna dla wszystkich mieszkańców - informujemy amatorów biegania.

Jeden z naszych czytelników zwrócił nam uwagę na małą ilość miejsc do biegania w Pruszkowie.

„Po długiej zimie postanowiłem zrzucić trochę nadprogramowych kilogramów przy pomocy biegania. Kilka lat temu biegałem rekreacyjnie, dla zdrowia na bieżni stadionu przy ulicy Gomulińskiego, czyli na MKS-MOS, pomyślałem, więc mamy teraz zmodernizowany stadion z wspaniałą bieżnią, będzie można fajnie pobiegać. Niestety okazuje się, że na obiekt nie są wpuszczane postronne osoby, jest on dostępny tylko dla uczniów pobliskiej szkoły oraz Znicza – powód remont hali MOS, który zakończy się 20 sierpnia. Takie informacje uzyskałem od jednego z forumowiczów z Forum Pruszkowa na gazeta.pl.

Na piękny obiekt Znicza nawet nie próbuję się dostać, bo gdzieżby on był dostępny dla zwykłych amatorów biegania. I tu powstaje pytanie – czy w naszym mieście jest obiekt sportowy, na który bez przeszkód można wejść i trochę pobiegać? Oczywiście pierwszej odpowiedzi, jakiej mogę się spodziewać to: a biegaj sobie w Parku Potulickich.

Jest jednak kilka ale:
-wąskie alejki wyłożone betonową kostką lub tylko ścieżki – możliwość kontuzji
-spacerujący mieszkańcy ( w końcu do tego służy park) osoby starsze, matki z wózkami i dziećmi
-ludzie jeżdżący na rowerach – zderzenie byłoby bolesne
-psy, które są wyprowadzane na spacer (o zgrozo w parku!) – ryzyko poślizgnięcia się na wszechobecnych psich minach, ewentualnie poszarpanie nogawki przez goniącego nas psa. Na bieżni stadionowej takie zjawiska są wyeliminowane.

Czy naprawdę w mieście z tak bogatą historią sportowa, w mieście, które ma wielkie sportowe aspiracje (chociażby EURO 2012) zwykły amator sportu, który tak naprawdę utrzymuje te wszystkie obiekty ze swoich podatków, musi być traktowany jak intruz?” – pyta pan Marcin.

Jak się jednak okazuje jest gdzie biegać. O dostępność obiektów Znicza dla mieszkańców zapytaliśmy wiceprezydenta Pruszkowa, Andrzeja Królikowskiego. – Bez problemu każdy może biegać na bieżni wokół boiska głównego – usłyszeliśmy.

Na stadionie głównym Znicza, wokół boiska jest bieżnia tartanowa z czterema torami. Sprawdziliśmy jej dostępność. Bez problemu mogliśmy na nią wejść. W klubie potwierdzono, że można z niej korzystać. Jedyne utrudnienia pojawiają się podczas treningów piłkarzy. Ważne również jest to, że nie można wchodzić na trawę.

Na Zniczu może więc biegać każdy. Wejście znajduje się w głębi terenu, w pobliżu kortów tenisowych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.