Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Ruszyły zapisy!

Pruszków

W marcu odbył się wiosenny kurs samoobrony dla mieszkanek Pruszkowa. Teraz przyszła pora na kolejną tym razem jesienna edycję zajęć. Prezydent Pruszkowa Paweł Makuch zaprasza do udziału w kursie samoobrony dla kobiet. Zajęcia są realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Ofiarami napaści często bywają kobiety. Dlatego też ważne jest, by umiały się bronić. Przeprowadzone badania wykazały, że kobiety, które były napadnięte i podjęły próbę obrony, osiągały swój cel, a później szybciej wracały do równowagi psychicznej.

Dlatego też w ramach BO2023 zrealizowane będą zajęcia z samoobrony dla mieszkanek Pruszkowa. Celem kursu jest nabycie umiejętności oceny zagrożeń, nabycie pewności siebie, poprawa sprawności fizycznej, budowanie świadomości i utrzymanie „bezpiecznego dystansu”, nauka obrony przedmiotami codziennego użytku. Na zajęciach instruktor pokaże także jak pomóc ofierze napadu.

Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach (w małej i dużej sali gimnastycznej) w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Lipowa 31) w godz. 10:00 – 12:00 w poniższych terminach:
– 16.09.2023 r. (sobota),
– 23.09.2023 r. (sobota),
– 30.09.2023 r. (sobota),
– 07.10.2023 r. (sobota),
– 14.10.2023 r. (sobota).

Zapisy na zajęcia:
GRUPA V: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/Kurs-samoobrony-dla-kobiet-grupa-nr-5
GRUPA VI: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/Kurs-samoobrony-dla-kobiet-grupa-nr-6

Projekt kierowany jest do mieszkańców Pruszkowa ze szczególnym uwzględnianiem kobiet w wieku 13-50 lat. Wstęp bezpłatny.
Projekt „Kurs samoobrony dla kobiet” finansowany jest ze środków Miasta Pruszkowa w ramach Budżetu Obywatelskiego – VII edycja 2023 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Ruszyły zapisy!”

  1. Lośka pisze:

    A dla osób niebinarnych kiedy będzie samoobrona?

    • adam rabin pisze:

      najpierw ktoś = desperat musi napaść …. zauważyłem że takich szerokim łukiem omijają . ale cierpliwości bo niebawem zawitają tu emigranci np. też z afryki a wiadomo że wszędzie wejdą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły