Bezpłatne spotkanie dla diabetyków

Region

30 maja odbędą się warsztaty dla diabetyków z Pruszkowa i okolic.Podczas spotkania chorzy będą mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z cukrzycą w życiu codziennym i jak najlepiej zadbać o swoje zdrowie.

Akademia Zdrowia Bioton, pod tą nazwą kryją się warsztaty dla diabetyków. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli uczestniczyć w pięciu blokach tematycznych: Terapia, Samokontrola, Żywienie, Ruch, Stres. W ich trakcie chorzy będą mogli nie tylko wysłuchać porad specjalistów, ale i wziąć udział w zajęciach praktycznych.

Zajęcia mają zachęcić diabetyków do aktywnego uczestnictwa w warsztatach. W trakcie zajęć z dietetykiem chorzy dowiedzą się jak przygotowywać i komponować odpowiednie do stanu zdrowia posiłki. Wraz z pielęgniarką diabetologiczną nauczą się prawidłowego używania wstrzykiwacza Autopen, glukomeru i zapoznają się z techniką podawania insuliny. Dodatkowo z pomocą rehabilitanta diabetycy zapoznają się ze specjalistycznym zestawem ćwiczeń przygotowanym przez eksperta.

Spotkanie Akademii Zdrowia Bioton odbędzie się w niedzielę, 30 maja o godz. 9.45-16.00 w Hotelu IDEAL (Sala Mazowiecka) ul. Bolesława Prusa 1 w Pruszkowie.

Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić chęć uczestnictwa w Mazowieckim Oddziale Wojewódzkim Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Warszawie, ul. Poznańska 38/4. Tel.: (22) 628-84-11 (godziny rejestracji: pon., śr., czw., pt. w godz. 10.00-14.00; wt. w godz. 14.00-17.00)

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.