Bezpłatne zajęcia hipoterapii w powiecie pruszkowskim

Pruszków

Kontakt ze zwierzętami to jedna z bardziej efektywnych terapii. Do najpopularniejszych należą: dogoterapia, terapia z udziałem alpak, a także hipoterapia, czyli terapia z udziałem koni. Już od 8 września startują bezpłatne zajęcia finansowane przez powiat pruszkowski.

Koń daje wrażenie chodu ludzkiego – ruch jego grzbietu przekazywany miednicy jeźdźca jest taki sam, co prawidłowo kroczącego człowieka. To nauka chodzenia bez chodzenia. Ponadto podczas hipoterapii jest możliwość zmniejszenia spastyczności mięśni, jak również zahamowania nieprawidłowych, mimowolnych odruchów (np. przy mózgowym porażeniu dziecięcym). Dodatkowo terapia z koniem pomaga skorygować postawę ciała. To także obcowanie ze zwierzęciem, które zmniejsza poziom stresu i działa uspokajająco.

Bezpłatne zajęcia będą odbywać się w ramach projektu Mały Paraolimpijczyk. Będą prowadzone przez wykwalifikowanego hipoterapeutę na koniach, które są odpowiednio przyuczone do hipoterapii. Bezpłatne, 30-minutowe zajęcia będą dostępne w każdy czwartek od 8 września do 27 października, w godz. od 13.00 do 19.45. Miejsce? Szkoła jazdy konnej Patataj.

Jak można skorzystać z zajęć? Zarejestrować siebie (lub swoje dziecko) w klubie Patataj i wysłać zgłoszenie e-mail z informacją o zamieszkiwaniu na terenie powiatu pruszkowskiego i chęcią skorzystania z zajęć.

Więcej informacji o zajęciach tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.