Bezpieczniej w drodze do szkoły

Pruszków

Mamy dobre wieści dla najmłodszych mieszkańców Pruszkowa, a dokładniej uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Władze Pruszkowa podpisały umowę na budowę ścieżki rowerowej od ul. Rusałki do ul. Długosza.

Głównym celem inwestycji jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, które przemieszczają się do Szkoły Podstawowej nr 5. Ścieżka stworzy również większe możliwości komunikacyjne dla mieszkańców Żbikowa.

Ścieżka rowerowa będzie stanowić wygodne połączenie ul. Długosza (Szkoły Podstawowej nr 5) z ul. Rusałki. Wzdłuż rzeki Żbikówki przewidziano wykonanie 665 m bitumicznej ścieżki rowerowej, zlokalizowanej po wschodniej stronie rzeki. W ramach inwestycji wykonane zostanie oświetlenie oraz przepusty pod ścieżką umożliwiające swobodny przepływ wód opadowych do rzeki.

Projektowana ścieżka rowerowa na swoich krańcach łączy się odpowiednio z parkingiem dla samochodów osobowych przed Szkołą Podstawową nr 5 położoną przy ul. Długosza, a na drugim krańcu z ciągiem pieszo-rowerowym w ul. Rusałki.

Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma Instalinka sp. z o.o. Koszt inwestycji to ponad 1,47 mln zł. Ścieżka rowerowa ma być gotowa w ciągu 7 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe