Wiadomości
Autor artykułu: K K | 02 grudnia 2025 14:30 |
0
Grodzisk Maz.
Gmina Grodzisk Mazowiecki wraz z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji podpisała umowę z firmą MABAU Sp. z o.o. na nowy projekt wart 8 657 357,80 zł brutto. Prace mają zakończyć się 14 listopada 2026 roku.
Projekt zakłada budowę 8 odcinków ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych na terenie gminy. Nowe trasy poprawią bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. Powstaną m.in.:
Ścieżki będą mieć 2–3 metry szerokości i spełnią obowiązujące standardy bezpieczeństwa.
Równolegle powstanie kanał tłoczny kanalizacji sanitarnej o długości 689 metrów, zlokalizowany pod jednym z nowych odcinków ścieżek. Zadanie sfinansuje Zakład Wodociągów i Kanalizacji.
Projekt jest częścią programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021–2027 i ma na celu zmniejszenie emisji spalin poprzez zachęcenie mieszkańców do korzystania z rowerów.
Więcej informacji: kliknij tutaj
Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpmedia.pl.
Dodaj komentarz