Przebudowa magistrali zgodnie z planem

Region

Przebudowa magistrali wodociągowej w okolicach skrzyżowania Al. Jerozolimskich z ul. Łopuszańską ruszyła zgodnie z planem. Powinna zakończyć się w czwartek rano.

Wielu mieszkańców skarżyło się, że w poniedziałek już ok. godz. 19.00 odnotowali niskie ciśnienie wody w kranach.
Jak dowiedzieliśmy się w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji, najprawdopodobniej w tym czasie mieszkańcy masowo zaopatrywali się w zapasy wody. 

– Kulminacja zużycia wody wystąpiła między 19.00 a 22.00. Urządzenia pokazujące prędkość przepływu wody zarejestrowały zużycie o 1/3 większe w porównaniu do typowych dni roboczych – poinformował nas rzecznik prasowy MPWiK, Bartosz Milczarczyk.

Rzecznik podkreśla, że prace modernizacyjne przebiegają zgodnie z planem. Wątpliwości mieli niektórzy mieszkańcy Tworek. Według komunikatu ta dzielnica miała być całkowicie pozbawiona wody, tymczasem do chwili obecnej jest tam tylko zmniejszone ciśnienie. – Może się jednak zdarzyć, że we wtorek wieczorem mieszkańcy zostaną całkowicie pozbawieni wody. Sytuacja jest płynna – tłumaczy Milczarczyk.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.