Będzie pięknie wokół brwinowskich i michałowickich szkół

Brwinów / Michałowice

Tereny wokół szkół w gminie Brwinów i Michałowice zyskają nowe oblicze. Wydano ogłoszenie o budowie obiektów małej architektury, pozostałego wyposażenia oraz zagospodarowania terenów zieleni przy szkołach.

Inwestycja ta jest realizowana w ramach projektu „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii”. Jest on finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

W sumie w projekcie weźmie udział sześć szkół. Trzy z gminy Brwinów: Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki, Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Szkoła Podstawowa im. W. Puchalskiego. Trzy z gminy Michałowice: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej oraz Zespół Szkolno-Przedszkolnych im. M. Kopernika.

Wykonawca przed rozpoczęciem robót będzie musiał odpowiednio przygotować teren: zabezpieczyć drzewa, przygotować teren i zachować istniejące ogrodzenie. Później oczyścić teren z resztek budowlanych, wykonać nawierzchnię. Na koniec zakupić i zamontować urządzenia zabawowe i pozostałe elementy wyposażenia.

Co stanie na modernizowanych terenach? W planach są nowoczesne urządzenia, jak np. opowiadacz (kręcąc pokrętło wytwarzana jest energia do działania urządzenia, które losowo wybiera jedną z wielu możliwości nagranej na pendrive: krótkich historii, zagadek, piosenek, sugestii zabaw), czy wiata solarna z możliwością ładowania urządzeń mobilnych. Na placach pojawią się też tablice edukacyjne, ogródki meteorologiczne ze stacją przesyłu danych, czy ścieżki sensoryczne oraz hotele dla owadów. Będzie też zielona wiata, a także zielone ściany pełne pnączy oraz system zbierania deszczówki i wiele innych ekoinwestycji.

Na realizację zamówienia wykonawca będzie miał 4 miesiące od dnia podpisania umowy. Oferty można składać do 8 sierpnia. O kolejnych krokach w tym projekcie będziemy

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.