Będzie kolejna sygnalizacja świetlna na DW719?

Region

Ta informacja zapewne ucieszy wielu kierowców jeżdżących na trasie Pruszków -Grodzisk Maz. Gmina Michałowice chce, by na drodze wojewódzkiej 719 przy skrzyżowaniu z u. Główną powstała sygnalizacja świetlna.

Droga wojewódzka nr 719 to jedno z głównych połączeń Pruszkowa, Nowej Wsi, Otrębus, Milanówka i Grodziska Mazowieckiego. Gdy kierowcy wyjeżdżają z Pruszkowa w kierunku Grodziska droga zwęża się do jednego pasa i… zaczynają się problemy.

O ile jeszcze skręt w kierunku Komorowa ułatwia sygnalizacja świetlana, to „wąskie gardło” tworzy się kilkaset metrów dalej na skręcie na Nową Wieś. Kierowcy skręcający w lewo w trakcie oczekiwania na możliwość przejazdu blokują pas w kierunku Grodziska i tworzy się korek.

Tę sytuację chcą zmienić władze gminy Michałowice. Urząd ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy drogi wojewódzkiej ner 719. W ramach inwestycji zaprojektowany zostanie dedykowany pas do skrętu w lewo w ul. Główną (kier. Nowa Wieś) oraz sygnalizacja świetlna. To jednak nie wszystko. Projekt obejmie również dokumentację potrzebną do budowy chodnika lub ciągu pieszo-rowerowego między ulicami Główną i Brzozową.

Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 6 miesięcy na wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskania zgody na realizację inwestycji. Wstępna koncepcja przebudowy i organizacji ruchu ma być gotowa w ciągu zaledwie trzech tygodni od momentu podpisania umowy.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Będzie kolejna sygnalizacja świetlna na DW719?”

 1. parzniewianin pisze:

  Podcieranie żopy szkłem. Zróbta raz a porządnie a nie sygnalizacja. Za niedługo 719 stanie się nieprzejezdna !

 2. Bazos pisze:

  Tam powinna być 2 pasmowa droga, tak jak z Pruszkowa do Warszawy. W Pruszkowie jest bardzo duży ruch tranzytowy w kier Grodziska

 3. marcino pisze:

  Proponuję „inteligentne rondo”.

  • Xiao7 pisze:

   Od razu może podaj minimalną wartość IQ jaką należy posiadać by z tego ronda skorzystać? Warto też sprawdzić własną inteligencję bo coś takiego jak „inteligentne rondo” nie występuje. Co najwyżej istnieje „inteligentna sygnalizacja świetlna”. Łączenie sygnalizacji świetlnej z rondem to poroniony pomysł bo wtedy tworzy się zwykłe standardowe skrzyżowanie które niweluje zalety ronda.

 4. none pisze:

  Co za poroniony pomysł. Tam jest potrzebny dedykowany pas do skrętu w lewo, a nie sygnalizacja świetlna.

  • Fgh pisze:

   Zależy z której strony jedziesz ale jeżeli wyjeżdżasz z głównej w lewo na 719 to twoja opinia jest bez sensu

  • Xiao7 pisze:

   Dedykowany pas skrętu w lewo nie wiele jest wart kiedy z naprzeciwka jedzie sznur samochodów.
   Warto też zapoznać się treścią artykułu oraz mapą zamieszczoną do artykułu, na której w prawym dolnym rogu jest wymieniony zakres prac. Może wtedy znalazł byś to czego oczekujesz.

   • none pisze:

    Sznur samochodów nie jedzie non-stop, bo niedaleko są światła przy L’Orealu. Więc sam pas do skrętu w lewo wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły