Będzie górka saneczkowa w Regułach – wybrano wykonawcę

Michałowice

W Regułach w ciągu najbliższych dwóch miesięcy powstanie górka saneczkowa. Urząd Gminy Michałowice wybrał wykonawcę obiektu.

Przypomnijmy: Górka saneczkowa ma zostać wybudowana na działce pomiędzy al. Samorządu Terytorialnego a al. Powstańców Warszawy w Regułach, niedaleko placu zabaw. Będzie miała 5,5 m wysokości. Jej zbocza będą umocnione poprzez humusowanie i obsianie mieszanką traw.

Aby ułatwić i uregulować korzystanie z górki, zaprojektowane zostanie wejście na miejsce zjazdu, czyli początek toru saneczkowego. Znajdzie się ono poza obszarem zjazdu. Na samym szczycie nasypu będą ustawione barierki. Długość trasy, po której zjeżdżać będą saneczkarze będzie wynosić ok. 27,5 m. Nachylenie „stoku” określono na 20%.

Do realizacji przedsięwzięcia wybrano jedyną firmę, która wystartowała w przetargu – RAD-MAR Marek Wieteska z Domaniewka. Na budowę górki ma 60 dni od daty podpisania umowy. Michałowice wydadzą na tę inwestycję prawie 265 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.