Będzie ciszej nad Pruszkowem. Prace techniczne na lotnisku

Region

Jedna z dróg startowych na Lotnisku Chopina została zamknięta. Powód? Prace techniczne.

Jak informuje Lotnisko Chopina droga startowa nr 1 została tymczasowo wyłączona z użytkowania. – Ze względu na konieczne prace techniczne droga startowa nr 1 (11-29) zostanie zamknięta dla operacji lotniczych od godz. 00:01 w poniedziałek 18 września, do godziny 5:30 w sobotę 23 września – czytamy w komunikacie lotniska zamieszczonym w mediach społecznościowych. – Wszystkie operacje lotnicze w tym czasie będą się odbywać na drodze startowej numer 3 (15-33) tj. w osi Włochy, Bemowo, Ochota – Piaseczno – dodają.

Co to oznacz dla mieszkańców Pruszkowa i okolic? W ciągu najbliższego tygodnia będzie… ciszej. Ruch samolotów przeniesie się nad Bemowo i Piaseczno i to tam odgłosy mogą być nieco bardziej uciążliwe. Na „naszą” część nieba samoloty powrócą już w niedzielę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Będzie ciszej nad Pruszkowem. Prace techniczne na lotnisku”

 1. parzniewianin pisze:

  A kiedy bedzie ciszej w Parzniewie , nieistniejacym przejezdzie kolowym w ciagu ul. Głównej.

 2. Dzik pisze:

  I dlatego CPK jest potrzebne, aby było cicho nad Pruszkowem

  • ziom pisze:

   samolubność przemawia, oj nieładnie…

  • Anty pisze:

   To nie tak. Nad Pruszkowem (ale i Piastowem, Komorowem, Brwinowem, Strzeniowka) jest głośno, bo właśnie kilka lat temu zmieniono trasy startów/lądowań. Kiedyś startowały i leciały dalej na północny zachód, na A2 i pusZczę. I dopiero tam zakręciły, ale nikomu to nie przeszkadzalo, bo samoloty były już dużo wyżej a i teren dużo mniej zaludniony. I co się stało? Geniusz gospodarki planowej wpadł na pomysł CPK. Jak uzasadnić konieczność absurdalnej inwestycji? Trzeba zaskarbić sobie przychylność tłuszczy. Najpierw ich wystarczy wkurzyć samolotami, które od 5 rano do 1 po północy łaska nad głowa. A potem tylko pokazać: patrZcie, zbudujemy wam nowe lotnisko i będziecie mieli ciszę za oknem! No powiedzcie, ze nie chcecie. Tak się D ma społeczeństwo

 3. Oskar pisze:

  To skandal, że cichaczem kilka lat temu zostały zmienione trasy. Samolotów nie ma już w np. w Michałowicach, na Bemowowie, Skoroszach … Są za to nad Pruszkowem. Szpitale, parki, przedszkola, szkoły … w huku … Time to change!

  • ekologia rulez pisze:

   przecież w niemczech mają fajne lotniska albo w okolicznych kalifatach – w Polsce nie potrzebne są lotniska bo tania siła robocza żyje od pierwszego do pierwszego i nie ogarnia swoim lichym rozumkiem dnia jutrzejszego 😉 Przenieść tam ruch powietrzny . a tu – rowery , riksze , drezyny i inne pojazdy napędzane przez pedały .

   • Rebis pisze:

    A wiecie, że podczas startu samoloty zużywają ogromne ilości paliwa? Wiecie czemu zakazują diesla i benzyny w autach? Bo są rakotwórcze! Reasumując: samoloty przelatujące nad miastem Was trują! Ale tego się dowiecie dopiero za 5-15 lat. Dobranoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły