Będzie bezpieczniej na przejeździe w Granicy

Michałowice

W ostatnim czasie dochodziło do wielu kolizji na przejazdach WKD, szczególnie na przeprawie w ciągu ul. Pruszkowskiej w Granicy. Władze podjęły już odpowiednie kroki, aby przejazd ten był bezpieczniejszy.

Wójt gminy Michałowice, Małgorzata Pachecka, podzieliła się wynikami spotkań i działań związanych z poprawą bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych w gminie. W debatach i wizjach lokalnych w tej sprawie brały udział władze gminy Michałowice, przedstawiciele powiatu pruszkowskiego (zarządca ul. Pruszkowskiej), Powiatowej Komendy Policji w Pruszkowie oraz WKD. Ponieważ w pierwszym półroczu 2023 roku odnotowano 3 kolizje na przejeździe w Granicy, postępowanie naprawcze i wyjaśniające podjęła Państwowa Komisja Wypadków Kolejowych.

Podczas ostatniego spotkania omówiono aktualne oznakowanie, dotychczasowe środki i działania, które miały zapobiec dalszym wypadkom. Po tej debacie starostwo wprowadziło zmiany wokół przejazdu:

– montaż dwóch luster, których ustawienie było skorygowane na wniosek wójt Michałowic,
– wykonanie dodatkowego oznakowania,
– przesunięto linię „STOP” bliżej skrajnej szyny,
– zamontowano słupki blokujące.

Do czasu poprawy organizacji ruchu oraz dla poprawy bezpieczeństwa w tym rejonie, zalecono jazdę w trybie awaryjnym – 20 km/h.

– Efektem dyskusji będzie wydanie przez Państwową Komisję Badania Wypadków Kolejowych ZALECEŃ, zarówno doraźnych, jak i docelowych. Na ten dokument w tej chwili czekamy – informuje Małgorzata Pachecka i dodaje – Zalecenia będą musiały być bezwzględnie wprowadzone w życie i wszystkie będą służyły poprawie bezpieczeństwa uczestników ruchu kolejowego i drogowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 33

33 odpowiedzi na “Będzie bezpieczniej na przejeździe w Granicy”

 1. jola pisze:

  Wystarczy stosować się do znaku stop. Ale niektórych obcokrajowców to przerasta.

  • Anonim pisze:

   Nie wystarczy podjedzie Ci taki zatrzyma się, a potem ruszy i i tak wj…ie się pod pociąg, bo uznał że zdąży po stopie albo bo w ogóle się nie rozejrzał.

   Za to jak się rozejrzysz tam to nawet jak zignorujesz obowiązek zatrzymania się na stopie i pojdziesz jak na znaku ustąp pierwszeństwa to i tak nie będziesz mial komisji wypadku. Bo albo ustawisz wkd gdy musisz albo przejedziesz gdy jej nie ma.

  • mariola pisze:

   to prawda – boją się zatrzymać żeby obce drony ich nie napadły 😉 a wiecie że opel ma Z w logo ? to jak rosyjski pojazd zbójecko – napadalski

  • Borek pisze:

   Proszę mnie wyprowadzić z błędu ale chyba ostatnie zdarzenia na tym przejeździe miały miejsce z pojazdami na naszych krajowych nr rejestracyjnych ?

   • mateusz m. pisze:

    no i co z tego? mają samochody na polskich blachach a w razie kolizji to : nie moje auto a pożyczone – bez dogadywania się od razu dzwonimy na 112

   • jola pisze:

    Pojazd a kierowca to dwie osobne kwestie

 2. kpt. Nemo pisze:

  Ten kto mówi że ten przejazd jest niebezpieczny chyba nie widział niebezpiecznych przejazdów.
  W stronę Nowej Wsi prosta chyba z 800m, w stronę Komorowa do zakrętu co najmniej 200m.
  Trzeba być albo ślepym, albo wyjątkowym idiotą by wjechać pod pociąg

 3. hdfghfg pisze:

  Najbezpieczniej będzie jak pociąg się zatrzyma i przepuści samochody. Ale czy o to nam chodzi?

 4. Epoka pisze:

  Rogatki przejazdowe tj. w Otrębusach rozwiązałby problem.

  • none pisze:

   Tam kolejki jeżdżą „wahadłowo” – co parę minut albo w jedną, albo w drugą stronę. Jeżeli rogatki działałyby tak, jak w Otrębusach, to przez 50% czasu byłyby zamknięte. To spowodowałyby spadek przepustowości drogi o 50%. Nie tędy droga.

 5. Realista pisze:

  Tyle że to wszystko nic nie da – bo w naszym kraju ludzie mają gdzieś przepisy – skoro żadne służby tego nie pilnują i nie karzą tych którzy je łamią.

 6. Brwinowianin to dekiel pisze:

  nie wiem czy jazda w „trybie awaryjnym 20 km/h” to dobry pomysł bo kierowca widząc wlekącą się kolejkę będzie chciał przed nią przejechać, kolejny to samo i do wypadku już coraz bliżej..

 7. Anonim pisze:

  Czyli wydajemy kasę i spowalniamy ruch pojazdów bo paru frajerów zamiast pojechać szybko i bezpiecznie pojechało niebezpiecznie wle powoli.
  Mam nadzieję, że chociaż te usprawnienia są fundowane z mandatów wystawionych sprawcą tych wypadków i kolizji o których mową a nie z naszych publicznych pieniędzy.

  • Belzebub pisze:

   Szybko i bezpiecznie.
   W Krakowie jeden tak pojechal.
   A ty jesteś zwykły debil.

   • Kierowca pisze:

    Belzebub wzywam Cię z całą stanowczością do zaprzestania pochwalenia łamania przepisów określonych w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym poprzez pisanie, że kierowca (patryczek) z Krakowa był kierowcą bezpiecznym. Przestań durniu chwalić bandytów drogowych bo zobaczysz co się stanie i gdzie Cię to zaprowadzi.
    Natomiast do wszystkich ktorzy nie znają sprawy kierowcy którego kanalia Belzebub nazywa bezpiecznym (do tego sugerując że potrafi jechać szybko). To nakreślę wam kim jest bezpieczny zdaniem tego kretyna i nieudacznika Belzebuba sprawca wypadku w Krakowie.
    Nieudacznik patryczek 24 letni bahor ro….ał swojego citroenika (dobra marka dla kobiet) dlatego że zobaczył pieszego przechodzącego w niedozwolonym miejscu. Ten pieszy nawet nie wymusił na patryczki pierwszeństwa tylko się zatrzymał i cofnął widząc pędzące ponad 120 km/h w zabudowanym auto, ale nieudacznikowi kierowcy to wystarczyło żeby zabić siebie i kilku znajomych.
    Neiudacznik patryczek nie jest kierowcą szybkim bo do dziś nie dojechał do celu. Mógłbym wsiąść dziś do samochodu, pojechać do krakowa i i tak dojechałbym do celu szybciej od patryczka bo jestem lepszym kierowcą od niego. Kierowca patryczek nie był kierowcą bezpiecznymi bo stracił panowanie na dpojazdem czym złamał art. 19. Ust. 1. Prawa o ruchu drogowym. Prędkość patryczka jest najmniejszym problemem, bo jakby jechał idealnie i zachowując panowanie nad pojazdem to dla mnie mógłby jechać i 200 km/h. Problem jest taki, że ten nieudacznik nawet jakby jechał 50 km/h to nie mając panowania nad pojazdem i ignorując czerwone światło i tak by się w końcu doigrał tego samego. Paatusek był więc zwyczajnym bandytą drogowym, ktory nie znał lub z głupoty nie respektował całej masy przepisów o ruchu drogowym, przez co miał wypadek, a jego prędkość jedynie spotęgowała skutki łamania innych przepisów drogowych które doprowadziło do wypadku.
    Ponadto mistrz belzebuba tak którego ten nazwał bezpiecznym kierowcą (a w dodatku z niewyjaśnionych powodów określił jako potrafiącego jeździć szybko czemu przeczy śmierć w wieku 24 lat czyli jako dziecko ktore dopiero co dostało samochód od mamusi) miał 2,3 promila alkoholu we krwi ten twój bezpieczny kierowca Belzebubie.
    Więc Belzebub dzięki niemu nie jesteś najgorszym kierowcą w okolicy bo statystyka wygląda tak.
    Od najgorszego do najlepszego:
    1. Patryczek (niepotrafi szybko dojechać do celu i nie umie dostosować prędkości do warunków drogowych, jest zawalidrogą bo wprowadza zamieszanie i tamuje ruch, nie rozumie przepisów)
    2. Belzebub (zwykły kretyn w końcu kogoś zabije, jego idolem jest patryczek którego ten nazywa bezpiecznym kierowcą)
    3. Kierowcy jeżdżący lekkomyślnie i nieprzestrzegających istotnych przepisów ruchu drogowego (wymuszający pierwszeństwo, parkujący w okolicy pasow, zajeżdżający drogę)
    4. Kierowcy niebezpieczni ale wolni,
    5. Kierowcy jeżdżący w 100% zgodnie z przepisami (to już są dobrzy kierowcy )
    6. Kierowcy szybcy i bezpieczni (zloty gral, kierowcy poruszający się po drogach szybko, nigdy nie będący sprawcą kolizji (jak ja i kierowcy jeżdżący w 100% bezpiecznie) i rzadziej od innych grup kierowców biorących udział w wypadkach-kolizjach nie ze swojej winny – bo kierowca wzybki i bezpieczny musi umieć przewidywać i jeździć defensywnie coś co patryczkowi i belzebubowi nawet nie przyszło do głowy).

    Podsumowując bezlzebub wzywam Cię do przestania zachwalania łamania prawa poprzez nazywaniem bandyty drogowego który swoją bezmyślna jazdą doprowadził do wypadku bezpiecznym kierowcą. Może wołać coś na fundusz ofiar wypadków drogowych skoro twój idol to dzieciak ktory roz…ał 4 osoby.

    Było jechać jak ja, szybko i bezpiecznie to wszyscy by żyli.

    • Srelzebub pisze:

     Zrównałeś Belzebuba z ziemią pokazując jego kłamstwa. Szacunek bo Patryk to najgorszy kierowca w kraju i przywoływać imię tego karakana w kontekście „patrz on jeździł bezpiecznie” to wyraz absolutnego braku jakiegokolwiek poczucia godności i odpowiedzialnoaci społecznej – ale ty dobrze nakreśliłeś jak skrajnie nieodpowiedzialnym byl on kierowcą i że prędkość to tylko wisienka na torcie która zamieniła pewną śmierć na skutek łamania przepisów przy niższej prędkości na pewną śmierć przy wyższej prędkości. Bo ten debil jeżdżąc tak jak jeździł i tak by kogoś zabił choćby zaczął pilnować ograniczeń prędkości ale resztę swojego stylu jazdy zostawiając bez zmian. Całe szczęście że kretyn zabił tylko siebie i chętnych zdechnąć jak brudasy. Szkoda że Belzebub z nimi wtedy nie jechał (ale ponoć to było towarzystwo nie dla biedaków więc belzebuba by z sobą nie wzięli) skoro tak kocha umiejętności Patryka, że az go publiczne pochwalił a Ciebie obraził za bezszkodową i bezwypadkową jazdę (bo najwyrazniej nie ma nic gorszego na drodze niż kierowca bez kolizji, każdy ma tak jak belzebub coroczną kolizję) – zwyżki w ubezpieczeniu w rodzinie belzebubw to nie kara tylko order, patrzcie jak wiele można płacić za ubezpieczenie grata. Bezszkodowa jazda która jest dla takich ludzi jak Patryk i Belzebub, ktorzy totalnie nie potrafią prowadzić pojazdów mechanicznych, nie do pomyślenia. W końcu kolizja dla nich to jest coś co się zdarza od czasu do czasu, a winnymi są kierowcy szybsi bo jakby jeździli wolniej to Belzebub i Patryczek by mogli łamać przepisy dalej.
     Jesteś takim samym kretynem jak Patryk, mam nadzieję że nigdy nie spotkam ciebie ani patryka na swojej drodze, Kierowcę mogę spotykać bo jak ktoś jeździ setki tysiecy kilometrów bezkolizyjnie to to jest kierowca jakiego chcę mieć na drodze obok siebie, zamiast frajerów co jeżdżą od kolizji do kolizji jak Belzebub lub jego pseudo-bezpieczny idol Patryk.

    • Olo pisze:

     Już się zesraleś?

   • Anonim pisze:

    Q co lepiej jak Ci frajerzy co mieli zderzenia z wkd, niebezpiecznie ale powoli i z kolizją na końcu?
    Mam nadzieję że oni płacą za tą imprezę dostosowania infrastruktury pod możliwości kognitywne frajerów ktorzy nigdy nie powinni mieć prawa jazdy.

   • X pisze:

    Jak sobie pomyślę że ten sk…syn z Krakowa gdyby był minimalnie lepszym kierowcą niz 20% najgorszych kierowców w Polsce, to pewnie dałby radę z tego wyjść i się nie zabić i dalej jeździłby na tych samych drogach co ja… Mam kilkanaście lat każdy bez najmniejszej kolizji, a ten ledwo zaczął jeździć (byl dzieciątkiem z tego co w mediach podawali ledwo ponad 20 lat) i już ma wypadek. To nie jest kierowca szybki i bezpieczny tylko dowód że egzaminu nie działają.

    Tak przy okazji ty się tak wsciekasz na Anonima bo sam miałeś wypadek na wkd ze swojej winy i teraz zazdrościsz lepszym kierowcą że potrafią tam jeździć bez wypadków? Bo ja go popieram lepiej jakby jechali szybciej ale bez wypadkowo bo to i mniejsze korki i wypadków mniej. Właściwie szybka i bezwypadkowa jazda to dokladnie to czego oczekuje od każdej mojej podróży. Bo jakbym chciał powoli to bym się rowerkiem przejechał. A tych co chcą wypadkowo to należy pozbawić praw każdy. To żałosne, że ci co pokazali że nie nadają się do jazdy samochodem bo powolny pociąg jest dla nich zbyt maly i zbyt szybki dalej mają prawo do poruszania się po drogach publicznych czymś więcej niż jako pasażer na rowerze lub w samochodzie jako pasażer ale tylko po poinformowaniu komisariatu policji o planowanej transie przejazdu…

  • Anonim ma małego pisze:

   Muszę cię zasmucić będą fundowane również za mandaty takich mistrzów kierownicy jak ty ?

   • Anonim pisze:

    Tego się obawiałem, że wy nieudacznicy powodujecie kolizję jeżdżąc niebezpiecznie ale powoli a potem jak psy po pieniążki przybiegniecie żeby dostosować wam infrastrukturę tak żeby nawet taki frajer i nieudacznik ktory nie potrafi zauważyć pociągu sobie poradził.
    Powinni zmienić zasady OC tak że ubezpieczyciela wypłaca odszkodowanie np. na naprawę wkdki a potem regresem od was ściąga i składka byłaby płacona tylko za to czego się nie da ściągnąć, bo tylko to byłoby ryzykiem ubezpieczyciela.
    Jakbyście wypadkowi frajerzy musieli płacić za swoje szkody a nie zasłaniali się OC to może byście zaczęli jeździć jak ludzie a nie jak zwierzęta.

   • Anonim pisze:

    Aaaa dzieciaku kurcze ja nie przeczytałem że napisałeś „mandaty takich mistrzów kierownicy jak ty”. Myślałem że jesteś piśmienny i zauważyłeś że ja o podatkach pisałem, których niemałą kwotę płacę.
    Muszę Cię zasmucić i wprowadzić łezkę na twój śmiejący się z komentarza ryj. Jako kierowca szybki i bezpieczny, bardzo uważny na drodze i przewidujący, w życiu przez te setki tysięcy kilometrów które zjeździłem nie otrzymałem ani jednego mandatu.

    Kurde jak tak to stawiasz to ja chyba jestek całkiem niezłym kierowcą w porównaniu z wami. Lata jazdy bez wypadków, kolizji ani jako sprawca ani jako ofiara (nie licząc gdy obijacie nieudacznicy poprawnie zaparkowanych samochód bo dla was 0km/h to za szybko żeby jeździć zgodnie z przepisami).
    Dzięki za te propsy.

    • Anonim ma małego pisze:

     Ty piśmienny, tak masz rację nadal mój ryj się śmieje z tego że masz tak niskie Ego że dowartościowujesz się na takim forum jak to. Gòwno kogo obchodzi czym jeździsz jak jeździsz , jakie płacisz podatki etc. zrozum to w końcu.

     • Anonim pisze:

      No ja widzę, ze Ciebie dość dużo obchodzi i już tego głupiego uśmieszku nie widzę.

     • Kierowca pisze:

      Ewidentnie Cię interesuje jak jeżdżę bo rozpisujesz się o tym. tylko że piszesz glupoty to cię poprawiłem dzięki czemu nie jesteś już w błędzie.
      Ile zarabiam też was interesuje, bo jakbym powiedział „ustawiłem się i żyje sobie z socjalu” to boże jakie byś miał używanie. A tu pech człowiek pracuje i zarabia i to satysfakcjonujące ho ilości monet.

     • Kierowca pisze:

      Jak zamiast artykułu że słabo jeździsz i jadący powolutku pociąg wkd to dla Ciebie zbyt poważna przeszkoda żeby przejechać przez przejazd bez zmarnowania dziesiątek godzin innym ludziom i spowodowania zagrożenia na drodze będzie artykuł o tym, że wyrwaleś starszej pani torebkę z emeryturą, to zapewniam Cię że tak samo skarcę Cię informując że mozna prowadzić swoje życie lepiej. Nie dlatego, że dowartościowane mnie nie bycie złodziejem lub bycie lepszym kierowcą. To jest coś na co sobie zarobiłem, moja praca moje efekty, nie jestem lepszy każdy kto włożyłby type pracy miałby takie efekty.
      Piszę tu po to żeby ludzie wiedzieli, że da się inaczej. Żeby zlodzieje rostali świadectwo – mozna żyć bez kradzieży ja jestem przykładem, a bandyci drogowi – można żyć bez kolizji i wypadków, ba dpa mnie możecie nawet jeździć szybko nyle bezpiecznie i z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów PoRD.

      Pytanie co z twoją główka jest nie tak (zakładając że pisanie komentarzy to wyłącznie ego trip) że dowartosciowujesz się pisząc do mnie i twierdząc że nikgoo to nie obchodzi. Mam taki odzew, że widzę, że ewidentnie mocno obchodzi. Przyznaje nie rozumiem czemu wróg publiczny nr. jeden to bezwypadkowy i bezkolizyjny kierowca, gdzie moim marzeniem jest żeby wszyscy tacy byli. Ale wy byście mi najwyraźniej najchętniej odebrali PJ i orzekazali temu co się pod wkd wp…ł bo ja to jestem bandyta farciarz bez kolizji a on jest dobry z mandatami i historią kolizji kierowca który miał pecha najwyraźniej. Doświadczony orzez życie i co najważniejsze powolny.

      Więc nie nie dowartościowuje. Ale z drugiej strony grubym się dowartościowywał to patrzenie na twoją analizę moich komentarzy i za wszelką cenę próbę przyczepienia się do czegokolwiek to byłaby doskonała pożywką.

      W każdym razie cieszę się że ustaliliśmy, że będzie to opłacone z moich podatków. A wszystko ponieważ garstka kierowców bandytów nie potrafi jeździć po przejazdach. Są inne opcje państwo Polskie mogłoby kazać tej grupie kierowców dostosować organizację ruchu w tym miejscu do własnych potrzeb (ewidentnie większych niż przeciętnego kierowcy) tak żeby ta garstka kierowców zapłaciła za całą akcję – a jak nie to zabieramy prawo każdy na całe życie bo jak widać nie są w stanie jeździć po drogach publicznych.
      Druga opcja.to właśnie zabieramy wypadkowiczom i kolizyjczykom pj na całe życie i zostawiamy organizację bez zmian skoro nie licząc tej garstki frajerów wszyscy sobie radzą.
      A poszła trzecia, zamiast usprawnić komunikację tam gdzie to jest naprawdę potrzebne żeby wszyscy mogli jeździć szybciej i bezpieczniej wyda się kasę na coś co mi i reszcie nie zmieni nic, a garstce frajerów pozwoli pokonać przejazd po ktorym od czasu do czasu cos powolutku przejeżdża.

      Powiedziałbym co mnie dowartoaciowuje ale to zbyt unikalne osiągnięcia żeby pisać na forum publicznym. Zbyt dużo tu niestabilnych emocjonalnie osobników ktorzy w swojej złej wypadkowej jeździe są tak zakorzenieni że ktoś kto nie ma wypadków staje się dla nich wrogiej publicznym.
      . Nie ufam wam.

     • Kierowca pisze:

      Koleżka został moim stalkerem, tak mu zaimponowało że ktoś potrafi jeździć szybko i bezpiecznie, że mnie teraz po różnych wątkach wywołuje.. żałosny jesteś. Chciałeś dokuczyć znowu Ci nie wyszło.

 8. none pisze:

  Przecież tam wystarczy postawić PRAWIDŁOWO DZIAŁAJĄCĄ sygnalizację świetlną. Tylko tyle i aż tyle.

  • Anonim pisze:

   Nie pomoże sygnalizacja. Uczciwi będą na niej stać i tracić czas, a wypadkowicze znajdą sposób żeby mieć wypadek.

  • Jola pisze:

   I kamery nagrywające przejazd, gdy zapali się czerwony sygnał. Kilka „przykładowych” mandatów , info do mediów i mamy poprawę. Inna sprawa, tak jak czytelnicy wspomnieli powyżej, „pereciaki’ i tak mają w uchu przepisy drogowe, będą powodować wypadki drogowe. I oby za każdym razem na końcu był mur, filar mostu, grube drzewo a nie inny samochód z rodziną wewnątrz.

   • Anonim pisze:

    Akurat jak mają być kamery to lepiej rogatki. Staniesz pierwszy za tobą stanie kark, będzie trąbił, uchyli szybę powie że cię zabije, jeden zgłosi na policję, drugi się mu postawi, a matka z dzieckiem na tylnim foteliku weźmie i przejedzie i dostanie mandat.
    Plus przejeżdżający na zapalonych swiatlach to nie jest dokładnie ta sama grupa co debile którzy wjeżdżają w pociągi.

   • Kierowca pisze:

    Twoje rozwiązanie jedynie zadziała opresyjne wobec kierowców którzy świadomie dojechali, popatrzyli że zdążą i że mogą bezpiecznie choć niezbyt legalnie pokonać przejazd ale w ogóle nie ograniczy tych ktorzy nie uważają i pakują się pod wkd. Czyli wypadków kolizji będzie tyle samo, a władze nie będą mialy interesu poprawić bezpieczeństwa, bo co z tego że ograniczą te 3 kolizje jak stracą setki tysięcy złotych wpływów z mandatów jak zrobią komunikację po ludzku. Z drugiej strony w sumie dobrze bo czerwone to czerwone i tak jak ja na nim nie jeżdżę tak wy też mie powinniście pod rygorem przewidzianej w przepisach kary. Tylko nie traktuj tego jako rozwiązania kolizji, to takie wyciąganie pieniędzy z ludzi przy okazji.

    Plus skąd masz informację kto dostał mandat z danego skrzyżowania, miejsca? Bo moim zdaniem puki ktoś sam nie dostanie to nie będzie wiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły