Będą cztery nowe stacje Grodziskiego Roweru Miejskiego

Grodzisk Maz.

Urząd gminy w Grodzisku Mazowieckim planuje rozbudowę systemu rowerów miejskich. Prawdopodobnie w przyszłym roku oferta poszerzy się o kolejne 4 stacje. Ogłoszono przetarg.

Grodziski Rower Miejski liczy 12 stacji i 92 rowery. Od przyszłego sezonu, czyli od marca 2023, pojawią się cztery nowe stacje. Trzy z nich otrzymają dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, jedna – w ramach zadania „Poprawa jakości powietrza na terenie ZIT WOF poprzez budowę parkingów Parkuj i Jedź”.

Gdzie pojawią się nowe stacje? Rowery miejskie będzie można zaparkować przy ul. Osowieckiej w Adamowiźnie, ul. Teligi, ul. Dalekiej i ul. Traugutta w Grodzisku Mazowieckim.

Wykonawca ma dostarczyć elementy wyposażenia stacji. Jego zadaniem będzie też instalacja i uruchomienie stacji i włączenia ich do systemu GRM. Każda z czterech stacji będzie wyposażona w terminal z panelem informacyjnym i sterującym, 12 stojaków rowerowych, 10 rowerów w każdej stacji, w tym 3 z fotelikami dziecięcymi.

Stacje powinny stanąć na swoich miejscach jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu rowerowego, czyli do końca lutego 2023. Na oferty urząd czeka do 18 listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.