Basen w Milanówku już działa! [FOTO]

Z lekkim opóźnieniem ale jest! Kąpielisko w Milanówku ponownie otwarte! W sobotę mieszkańcy Milanówka i okolic po raz pierwszy w tym sezonie mogli skorzystać z basenu w Milanówku.

Na uruchomienie kąpieliska w Milanówku w tym roku trzeba było poczekać dłużej. Powód? Brak porozumienia na linii burmistrz – rada miasta. Pojawiła się również obawa, że kąpielisko w ogóle nie będzie działać. Ostatecznie jednak zapadły decyzje o uruchomieniu basenu.

Milanowskie kąpielisko inauguracje ma już za sobą. Basen zaczął działać w sobotę 29 lipca. Otwarcie kąpieliska na swoim profilu na Facebooku podsumował burmistrz Milanówka Piotr Remiszewski. – Po wielkich trudach wynikających z obstrukcyjnej działalności Rady Miasta Milanówka w kwestii uruchomienia basenu w tym sezonie a konkretnie z brakiem przyznania odpowiednich środków na jego funkcjonowanie, nasze miejskie kąpielisko zostało otwarte – czytamy we wpisie. – Szanowni Państwo, jak widać nasz milanowski basen cieszy się dużym powodzeniem do tego stopnia, że jednym z korzystających dzisiaj z niego mieszkańców był radny ze swoim dzieckiem, który głosował przeciw zabezpieczeniu środków na jego funkcjonowanie. Jeszcze raz dziękuję Państwu za wsparcie, bez Was basenu w tym roku by nie było. Czy tak powinno się dziać w naszym mieście? Czy takie powinny obowiązywać standardy w zakresie działalności rady miasta? Ocenę pozostawiam Państwu. Pozdrawiam serdecznie – dodał.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Basen w Milanówku już działa! [FOTO]”

 1. Ignorante pisze:

  Już działa w sierpniu… Tam od maja musi to działać żeby woda się nagrzała a nie miała 13stopni hihi

 2. Magda pisze:

  Remiszewski jest z PiS i działa od początku kadencji jak PiS. Czyli cokolwiek by się nie działo to wina Tuska a w przypadku Milanowka to wina radnych. Tylko ze to burmistrz Remiszewski nie wpisał basenu do budżetu. Radni zaczęli się dopytywać o basen w maju i wiceburmistrz oświadczył ze raczej basenu nie będzie bo nie ma kasy. Zrobiła się burza i odkręcanie kota ogonem i zrzucanie winy na radnych.,jak tylko dał poprawkę do budżetu od razu radni dali kasę. Tylko nie z wagi na śmieci lecz z kasy dla urzędników. Wiem bo śledziłam temat. Remiszewski kłamie a Wy powielacie jego kłamstwa. A to ze jakiś radny przyszedł z dzieckiem na basen i ma to wytknięte to poziom muła bagiennego. Wstydzę się za takiego burmistrza.

  • Synio pisze:

   Ale budżet gminny jest uchwalany przez Radę Gminy. To głównie ten organ (swoje propozycje może zgłaszać również Burmistrz/Prezydent, Stowarzyszenia i grupa mieszkańców) daje propozycje do Budżetu, które są później głosowane na komisjach, a finalnie na Sesji.
   To przede wszystkim Radni z danej Komisji powinni przygotować taką propozycję.
   Burmistrz tylko wykonuje to, co ustali Rada.

   • Kasia pisze:

    Radni zagłosowali za budżetem w którym było dużo kasy na ten cel. Wszyscy myśleli ze basen będzie. Radni nie mają wpływu jak konkretnie wydaje burmistrz pieniądze na konkretne cele w budżecie. Mogą dopiero oceniać go podczas głosowania nad absolutorium. Remiszewski wydał kasę na inne wydatki z tej pozycji budżetowej zapominając o basenie. Dopiero po pytaniach radnych w maju przyznał się ze w sumie już nie ma pieniędzy w tej pozycji budżetowej z której może sfinansować basen. I w trakcie roku tylko burmistrz może zgłaszać poprawki do budżetu bo tam mówią przepisy. I burmistrz czekał z tym tak późno ze basen mamy praktycznie tylko na sierpień. Wg mnie specjalnie czekał aby kłamać ze to wina rady i jak rycerz na białym koniu otworzyć basen za darmo w ramach rekompensaty dla mieszkańców. To nic innego jak początek kampanii wyborczej na koszt milanowian. Czyli klasyczne zachowanie PiS. Oni robią kampanie z pieniędzy podatników jeżdżąc po całej Polsce pod pretekstem informacji ms temat 800+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły