Baranów: Remont drogi jeszcze w tym roku

Region

Powiat Grodziski otrzymał 1,5 miliona złotych dofinansowania z budżetuPaństwa na remont drogi łączącej Seroki z Jaktorowem, przechodzącej przez gminę Baranów. Budowa rozpocznie się w maju.

W ramach inwestycji ma zostać położona nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego na drodze powiatowej Seroki-Gongolina-Baranów-Jaktorów o numerze 3832. Wykonane zostaną również lokalne poszerzenia jezdni, zatoki autobusowe, chodniki, bariery ochronne, przebudowy dwóch skrzyżowań oraz budowa nowego ronda.

19 lutego Powiat Grodziski podpisał umowę z Wojewodą Mazowieckim. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3,9 miliona złotych. Powiat Grodziski zainwestuje 2,4 miliona, dodatkowe 1,5 miliona złotych sfinansowane zostanie z budżetu Państwa w ramach Wieloletniego Programu „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011”.
W finansowaniu projektu weźmie także udział Gmina Baranów, która w ramach umowy o partnerstwie przeznaczy na ten cel 160 tysięcy złotych.

Remont drogi rozpocznie się w maju, potrwa do października 2010.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.