Banki muszą być czujne! Była próba wyłudzenia pożyczki

Region

Tydzień temu informowaliśmy o próbie wyłudzenia kredytu w jednym z pruszkowskich banków. Podobny proceder miał miejsce w powiecie grodziskim.

Policja otrzymała informację o kobiecie, która usiłowała zdobyć pożyczkę gotówkową w wysokości 15 tys. zł. Gdy Urszula K. przyniosła do banku dokumenty świadczące o jej zatrudnieniu, czekali na nią funkcjonariusze.

Podstawą zatrzymania kobiety było właśnie zaświadczenie z pracy. Policjanci wcześniej zdobyli informacje świadczące o tym, że kobieta nigdzie nie pracuje. Faktycznie, okazało się, że dokumenty są sfałszowane. Kobieta wykradła pieczątkę z pubu, w którym wcześniej pracowała. Właścicielką lokalu jest jej matka, której podpis widniał na dokumentach.

Urszula K. przyznała się do kradzieży pieczątki. Usłyszała zarzut przedłożenia w banku sfałszowanych dokumentów w celu wyłudzenia pożyczki. Grozi za to od  miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.