Wiadomości

Bądź czujny, oszuści czyhają!

Bądź czujny, oszuści czyhają!

Autor artykułu: wpr24 | 24 lipca 2016 17:00 |

0
Bądź czujny, oszuści czyhają! Region

Na każdym kroku trzeba zachować ostrożność, aby nie paść ofiarą oszustów. PGE ostrzega klientów przed fałszywymi fakturami, których otwarcie powoduje zainstalowanie złośliwego oprogramowania. Z kolei w Brwinowie oszuści pukają do drzwi i podają się za pracowników wodociągów.

W takich przypadkach zastosowanie znajduje zasada ograniczonego zaufania. Jeśli cokolwiek wzbudza nasze wątpliwości należy reagować. Niekiedy działamy automatycznie otwierając faktury elektroniczne, jednak musimy pamiętać o tym, kto je nam wysyła.

Klienci PGE z całej Polski otrzymują fałszywe wiadomości, które zawierają złośliwe oprogramowanie. W przypadku wątpliwości warto skontaktować się z usługodawcą i wyjaśnić sprawę. – Spółka apeluje do wszystkich klientów, by dla bezpieczeństwa swojego sprzętu elektronicznego i znajdujących się na nim danych nie otwierali wiadomości zatytułowanej „eFaktura za energię elektryczną (numer)”. Jednocześnie przypomniano, jak rozpoznać prawdziwą eFakturę wystawioną przez PGE Obrót. Nadawcą jest firma Blue Media, która świadczy usługę generowania i wysyłania eFaktur dla PGE Obrót, adres e-mail nadawcy to: pge-efaktura@bluemedia.pl, tytuł wiadomości: Powiadomienie o wystawieniu nowego rachunku. W mejlu znajduje się załącznik, którym jest standardowa faktura za energię elektryczną, a treść maila zawiera: numer faktury, datę wystawiania faktury, termin płatności, indywidualny numer konta oraz tytuł płatności – informuje PGE.

Na baczności muszą się mieć mieszkańcy gminy Brwinów. Pojawiły się sygnały, że do domów pukają osoby podające się za pracowników Brwinowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i za cel wizyty podają konieczność wymiany wodomierza. Urząd gminy zaleca szczególną ostrożność. Wodociągowcy z przypadku wymiany jakiegokolwiek urządzenia kontaktują się wcześniej z klientem. Pracownicy spółki mają ze sobą legitymacje służbowe, a na nich numery telefonów: 22 729 01 63 lub 22 734 09 28 wew.1. W razie jakichkolwiek podejrzeń, że ktoś próbuje nas oszukać należy skontaktować się z policją bądź strażą miejską.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpr24.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Reklama