Bądź bezpieczny na drodze

Pruszków

Władze Pruszkowa zapraszają wszystkich małych i dużych mieszkańców na wydarzenie „Bądź bezpieczny na drodze”. To świetna okazja na odświeżenie znajomości przepisów ruchu drogowego.

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Wraz z poprawą pogody na ulicach pojawi się więcej rowerów i hulajnóg. Z tych środków transportu, korzystają nie tylko dorośli, ale również młodzież i dzieci. Warto zatem „odkurzyć” wiedze na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Tu z pomocą przychodzą władze Pruszkowa, które w sobotę 2 marca zapraszają wszystkich na wydarzenie „Bądź bezpieczny na drodze”. — Na uczestników wydarzenia „Bądź bezpieczny na drodze” będą czekały: mobilne miasteczko rowerowe, symulator przejścia dla pieszych i inne atrakcje. Zapraszam do zabawy, której celem jest zwiększenie wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze! Widzimy się 2 marca o godz. 12.00 w Szkole Podstawowej nr 9 – zaprasza prezydent Pruszkowa Paweł Makuch.

Na wydarzenie koniecznie zabierzcie ze sobą rowery i hulajnogi, aby przejechać przez mobilne miasteczko rowerowe. To świetna okazja do sprawdzenia swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa i poruszania się w ruchu drogowym. O 12.30 i 13.30 chętni będą mogli wziąć udział w kole fortuny. Pytania quizu będą dotyczyć oczywiście zasad bezpieczeństwa. Na zwycięzców czekać będą ciekawe nagrody. A to tylko przedsmak wszystkich atrakcji, które będą czekać na mieszkańców.

Wydarzenie „Bądź bezpieczny na drodze” to kolejny element działań edukacyjnych i zaangażowania w zwiększenie wiedzy na temat bezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży. — Dbamy o edukację w zakresie bezpieczeństwa. W ubiegłym roku Miasto Pruszków zakupiło 4 mobilne miasteczka rowerowe i 4 symulatory przejść dla pieszych, które trafiły do szkół. Dzięki nim dzieci stale mogą podnosić swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa – zaznacza Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11354

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8918

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8409

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16