Awaria wodociągu usunięta, ale jest kolejna

Region

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w środę usunęli awarię magistrali wodociągowej. Jednocześnie pojawiła się kolejna usterka.

Z brakiem wody mieszkańcy Reguł musieli zmagać się od kilku dni. Robotnicy do naprawy przystąpili we wtorek. W środę wieczorem awaria została usunięta. Utrudnienia w dostępie do wody wciąż jednak występują.

Podczas włączania wody doszło do usterki w innym miejscu magistrali. Uszkodzeniu uległa jedna z zasuw odwodnieniowych. Magistrala znów musiała zostać wyłączona. Obecnie trwają prace mające na celu dostanie się do tej usterki.

– Poziom wód gruntowych w tym miejscu jest bardzo wysoki, co utrudnia dokopanie się do zasuwy. Jeśli robotnikom to się uda, to sama wymiana potrwa krótko – powiedział nam Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy MPWiK.

Najprawdopodobniej woda znów popłynie w kranach w czwartek około godz. 16.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.