Autobusy GPA dojadą do Mszczonowa

Region

Ważna informacja dla podróżnych. Gmina Mszczonów dołączyła do związku :Grodziskie Przewozy Autobusowe”.

Związek „Grodziskie Przewozy Autobusowe” jest pierwszą taką organizacją w województwie mazowieckim. Jego założyciele to: Powiat Grodziski, Baranów, Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Milanówek i Żabia Wola. W grudniu 2021 r. do Związku przystąpił Powiat Pruszkowski. Celem utworzenia Związku była wspólna organizacja połączeń autobusowych przez różne jednostki samorządu terytorialnego, dzięki której mieszkańcom została zapewniona sprawna i funkcjonalna sieć zsynchronizowanych ze sobą połączeń (w tym powiązane rozkłady jazdy różnych linii, w różnych gminach), spójna taryfa biletowa oraz jednolity i wysoki standard przewozów.

GPA stale rozszerza swoją ofertę, również za sprawą kolejnych samorządów, które dołączają do związku. Nowym samorządem, który zdecydował się na przystąpienie do GPA jest… Mszczonów. – To początek procedury rozszerzającej obszar Związku, której celem jest objęcie obsługą żółto-czerwonymi autobusami GPA całego obszaru Gminy Mszczonów – podkreślają przedstawiciele GPA.

Dziś jeszcze nie wiadomo ile nowych linii autobusowych pojawi się w Mszczonowie oraz czy zostaną uruchomione połączenia z innych miejscowości do Mszczonowa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Autobusy GPA dojadą do Mszczonowa”

 1. randek pisze:

  Wypadałoby: 1) zadbać o wyregulowanie kursów tak, aby jazda autobusem była punktualniejsza; 2) wprowadzić kontrole rozkładów jazdy na przystankach – ten wniosek dotyczy pracowników gmin, bo np. z przystanków poznikały kursy niedzielno-świątecznego autobusu „45” w gminie Brwinów. I nic się z tym nie dzieje, a autobusy na szczęście jeżdżą. Już założyłem teczkę z niektórymi rozkładami, bo nie można liczyć na info na przystankach.

  • Ppp pisze:

   W Milano też poznikały… Nie będę ich bronił bo masz rację, ale ja się wspieram Mapami Google jak jesteś względnie internetowy (z szacunkiem bo nie znam wieku) wchodzisz w mapy i klikasz przystanek, pokazuje się rozkład i jak wybierzesz konkretne połączenie to zobaczysz gdzie aktualnie znajduje się autobus

   • randek pisze:

    Pierwsze, co zrobiłem, to wydrukowałem rozkłady jazdy autobusów i założyłem teczkę z rozkładami jazdy, o czym pisałem. (Widać jestem staroświecki, bo nie korzystam z aktualizacji, gdzie jedzie aktualnie autobus.) Ale cóż tego, kiedy GPA, co jakiś czas zmienia rozkłady jazdy – przykład linia „17”. To wprowadza tak czczony ostatnio w Polsce chaos. Jak widać system chaosu przerzuca się także na spółki i firmy prywatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe