Audiobooki w prawie każdej bibliotece

Region

Nie wszyscy chyba wiedzą, że w prawie każdej bibliotece powiatu pruszkowskiego do wypożyczenia dostępne są audiobooki.

W dniach 8-15 maja trwa ogólnopolski siódmy już Tydzień Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Biblioteka – słowa, dźwięki, obrazy”. Jednym z najnowszych urządzeń na rynku są audiobooki. To coraz powszechniejsze narzędzie do kontaktu z książką. Biblioteki powiatu pruszkowskiego idą z duchem czasu, a nawet go wyprzedzają.

– Zanim pojawiły się audiobooki w bibliotece przy ul. Kraszewskiego dostępne były książki czytane na taśmach magnetofonowych. Zostało to wprowadzone jako ułatwienie dla niewidomych – powiedział nam dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszkowie, Grzegorz Zegadło.

Obecnie poza wspomnianymi taśmami, do wypożyczenia dostępne są również płyty CD z książkami mówionymi. Zasady wypożyczania są dokładnie takie same, jak tradycyjnych książek.

Poza tym w bibliotekach są ekranizacje literatury i wiele filmów edukacyjnych, zwłaszcza w filii nr 8 pruszkowskiej biblioteki (biblioteka pedagogiczna przy ul. Jasna 2).

Niestety nowymi formami kontaktu z książką interesuje się niewiele osób. Biblioteki, wedle słów dyrektora Zegadło, mają nawet zezwolenie, aby kopiować audiobooki. Tego jednak nie robią właśnie ze względu na niewielkie zainteresowanie.

Zobacz adresy filii biblioteki w Pruszkowie

Zobacz adresy bibliotek w powiecie pruszkowskim

Majowe Spotkania z Książką

Z okazji Tygodnia Bibliotek pruszkowska placówka zorganizuje Majowe Spotkania z Książką. Ze względu na większą frekwencję zostały one przeniesione na sobotę 22 maja, gdy rozpoczną się Dni Pruszkowa. Organizatorzy na skwerze przed biblioteką i na jej tarasie zorganizują kiermasz starych i nowych książek, konkursy z nagrodami, a dla najmłodszych gry i zabawy. Swoje książki podpisywać będzie pruszkowski pisarz, Tadeusz Jakubowski. Początek o godz. 10.00.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy