Ankiety w Kolejach Mazowieckich

Region

Jak się podróżuje? Czy jest bezpiecznie? Czy jest czysto? Między innymitakich pytań mogą spodziewać się pasażerowie Kolei Mazowieckich w połowie roku. Do wagonów wsiądą ankieterzy, którzy mają przekazać spółce opinie podróżnych.

Plusy i minusy podróżowania pociągami na terenie aglomeracji warszawskiej można wyliczyć w mgnieniu oka. I wcale nie trzeba być regularnym pasażerem linii kolejowych. W pociągach jest brudno i niebezpiecznie. Na peronach brak rozkładów i odpowiednich informacji w razie awarii. Oznaczenia pociągów są niewidoczne i niedokładne. Natomiast każdej zimy kolej przechodzi swoisty sprawdzian, który za każdym razem oblewa. Wieczne opóźnienia, awarie i postoje w szczerym polu. Do tego źle skoordynowany rozkład i wysokie ceny.

O ile pasażerowie nie maja żadnych problemów z wyliczeniem wad, o tyle dla kolejarzy sprawa nie jest już taka oczywista. Spółka Koleje Mazowieckie postanowiła, zatem wysłać do swoich pociągów ankieterów. „Szczegółowe badania podróżnych” pod tym hasłem kryje się akcja badania opinii o jakości usług spółki kolejowej. Ankieterzy w pociągach maja pojawić się w połowie roku. Zapytają pasażerów o taryfę, potrzeby, preferencje. Na podstawie zdobytych w ten sposób informacji KM określi rentowność niektórych połączeń oraz konieczne do realizacji modernizacje.

Analizy zdobyte w badaniu i postanowienia związane z zaspokajaniem potrzeb pasażerów będą wprowadzane w przyszłym roku. Na realizację badań w budżecie województwa mazowieckiego zarezerwowano pół miliona złotych. Pojawia się jednak pytanie czy nie lepiej byłoby przeznaczyć te pieniądze na jakiś inny cel związany z kolejami, bo przecież wady widoczne są gołym okiem bez badań i ankiet.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.