Amator sklepowych kradzieży za kratami

Grodzisk Maz.

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali 33-latka, który w jednym z miejscowych marketów robił zakupy, ale nie płacił za nie. Funkcjonariusze ustalili, że tylko w tym miesiącu mężczyzna dokonał pięciu podobnych kradzieży.

Około godz. 22.00 policjanci otrzymali wezwanie do jednego z marketów na terenie miasta. Tam pracownik ochrony rozpoznał złodzieja. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. Okazało się, że 33-latek dwukrotnie ukradł towar z tego sklepu.

– Podczas dalszych dokładnych działań dochodzeniowo-śledczych policjanci potwierdzili, że ten sam mężczyzna wynosił artykuły alkoholowe i spożywcze także z innych placówek w mieście. Tylko w kwietniu miał na swoim koncie 5 takich kradzieży, w których łączna wartość strat wyniosła prawie 7 tys. złotych. Jak się okazało nieuczciwy klient wcześniej był już karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach recydywy – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Zatrzymany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów i dobrowolnie poddał karze bezwzględnego pozbawienia wolności na 2 lata. Zgodnie z Kodeksem Karnym popełnione przez niego czyny zagrożone są nawet 5-latnim pobytem za kratkami.

Postępowanie w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Maz.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Amator sklepowych kradzieży za kratami”

  1. Ferdek pisze:

    Teraz przez 2 lata nie będzie się musiał wysilać. Będą mu żarcie przynosili pod drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły