Alerty IMGW i RCB dla powiatów pruszkowskiego i grodziskiego

Region

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty drugiego stopnia przed burzami w naszym regionie. Informacje o zagrożeniach rozesłało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

IMGW po raz kolejny wydało alerty pogodowe. Dla części kraju obowiązuje alert ostrzegający przed burzami. W naszym regionie prawdopodobieństwo ich wystąpienia to aż 80 proc. . – Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad – informuje IMGW

Ostrzeżenie obowiązuje w sobotę 22 czerwca między godzinami 8.00 a 20.00.

Według IMGW, ostrzeżenie drugiego stopnia przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. . Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Należy przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia i dostosować swoje plany do warunków pogodowych.

Alerty pogodowe rozesłało również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. – Uwaga. Dziś (22.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr – czytamy w komunikacie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.