Al. Jerozolimskie do remontu

Pruszków

Ważna informacja dla kierowców i mieszkańców. Drogowcy z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przygotowują się do remontu Al.. Jerozolimskich od ul. Żytniej w gminie Michałowice do ul. Partyzantów w Pruszkowie.

Remont będzie obejmował tylko jezdnię północną na wspomnianym odcinku. W ramach prac wybrany w przetargu wykonawca będzie musiał wykonać frezowanie nawierzchni, regulacje wypustów ulicznych, Wzmocnienie nawierzchni, remont czterech przepustów oraz wykonanie nowej nakładki (warstwa wiążąca i ścieralna). Dodatkowo planowany jest remont poboczy i rowów.

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Oferta opiewała na kwotę 10,7 mln zł.

Wszystkie prace mają zostać wykonane w ciągu czterech miesięcy od momentu podpisania umowy. Kierowcy musza przygotować się na utrudnienia. Wiele wskazuje na to, że prace remontowe będą prowadzone „pod ruchem”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 20

20 odpowiedzi na “Al. Jerozolimskie do remontu”

 1. tomo pisze:

  bedzie jakaś sciezka rowerowa?

 2. Starej daty pisze:

  Kiedy powstała ta szosa miała status drogi dwu pasmowej ekspresowej. Czyli prawie jak autostrada nie licząc kolizyjnych skrzyżowań. W jej obrębie był zakaz budowy i prawie nie było budynków. Nie wiem co się stało że powstawało coraz więcej budynków, firm. W efekcie wyrosła jak ulica w mieście. Jeśli tak będzie to w przyszłości autostrady staną się drogami miejskimi. Zabudowane przez budynki i firmy.

 3. umpapa umpapa pisze:

  Bo jedna myśl im chodzi po głowie, którą tak streszczę: po jaką cholerę budować drogi w innych regionach jak cała Polska spier…..a się w dorzecze Al Jerozolimskich?

 4. Droga droga pisze:

  Co wam się droga nie podoba?Dobra droga

 5. joki_michal pisze:

  A trzeci pas będzie???

 6. Brwinowianin pisze:

  Jednak Brwinowianin to coś znaczy na tym internecie ! 🙂
  Pisałem ostatnio, że kolejna kadencja A. Struzika na stanowisku Marszałka oznacza kolejne lata dziurawych al. jerozolimskich, a tu proszę, to chyba dlatego, że Jerozolima mu bliska ?

  • Wilku pisze:

   Zapomniales juz jak pisales, zebysmy zapomnieli o remontach drog, bo pieniedzy nie ma i nie bedzie?

  • Anonim pisze:

   Też tak myślę. Ten struzik używa chyba kleju „kropelka”, by go nie oderwali od tronu.

 7. Olo pisze:

  Powinni wybrać tych nierobów co rondo robili na wylocie z Piastowa.

  • Bob pisze:

   Rondo na wylocie z piastowa??

   • chyba wystarczy pisze:

    Bob, Olo chyba „myślał” o rondzie w Jawczycach, rondo które budowała firma wybrana przez burmistrza Ożarowa Mazowieckiego. Zapłacili i firma zbankrutowała, nie miał kto zakończyć budowy ronda 😀

 8. Adaś pisze:

  Nie wierzyłem, że to kiedyś nastąpi. Ta droga na tym odcinku wygląda jak skansen, w latach 90-tych poprzedniego wieku też tak wyglądała.

 9. krt pisze:

  4 miesiące? Czyli przez pierwsze trzy zwężą, zerwą asfalt i zostawią, a koparki pojawią się w momencie największego ruchu, czyli po rozpoczęciu roku szkolnego/Świąt BN.

  • jasnowidz pisze:

   i jeszcze zapomniałeś dodać o przestojach prac z uwagi na warunki pogodowe

   • sceptyk pisze:

    …I w każdy poniedziałek i piątek od 13:00

   • none pisze:

    I jeszcze przestojach z powodu „kolizji z nieudokumentowaną infrastrukturą podziemną i czasu potrzebnego na znalezienie właścicieli infrastruktury, uzupełnienie dokumentacji i usunięcie kolizji”. A to potrafi trwać długie miesiące. Może być tak, że zima ich zastanie z rozkopaną jezdnią i cyk, kolejne 3 miesiące opóźnienia…

    • eh,.. pisze:

     Oczywiście że wybiorą firmę która nie posiada nawet koparki, wszystko będą robić podwykonawcy,.. chyba że się coś zmieniło,..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły