Aktywnie dla „Przylądka”

Brwinów

„Przylądek” to placówka, która robi wiele dobrego dla dzieci z autyzmem. Czeka na nasze wsparcie – w planach jest budowa „Domu na zawsze”. Rozpoczęła się akcja „Kilometry dla Przylądka”.

Szkoła dla dzieci z autyzmem to niesamowita pomoc i wsparcie. Jednak osoby z autyzmem mogą uczyć się tutaj do ukończenia 24 lat. Potem są zdane właściwie same na siebie i swoich bliskich – w domach. Brak jest wyspecjalizowanej pomocy np. w Domach Pomocy. I tak odbierana jest im szansa na lepsze, godne życie.

Tu „do akcji” wkracza fundacja „Lepszy Start”, która chce w najbliższej przyszłości wybudować „Dom na zawsze”. Będzie to lokal mieszkalny zlokalizowany na tym samym terenie, na którym jest szkoła.

Chcielibyśmy, aby powstały miejsca pracy, np. myjnia samochodowa, piekarnia czy kawiarnia. W domu prowadzona będzie również terapia zajęciowa oraz inne formy pomagające w aktywizowaniu mieszkańców domu, w tym w zakresie komunikacji wspomagającej lub alternatywnej – mówią o projekcie przedstawiciele „Lepszego startu”.

Aby zrealizować to zadanie, trzeba zebrać odpowiednie fundusze. Pomóc może każdy z nas – jeżdżąc na rowerze, spacerując, biegając.

Jak można pomóc? Należy ściągnąć aplikację Activy z App Store lub Google Play. Po założeniu bezpłatnego konta wybrać z listy konkursów „Kilometry dla Przylądka” i wpisać kod Przyladek2022. Każde przejechanie, przejście, przebiegnięcie dystansu powyżej 1,5 km gwarantują pieniądze na „Dom na zawsze”. 1 km to 1 zł na rzecz „Przylądka”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.