Akcja ABW w Pruszkowie

Pruszków

Funkcjonariusze ABW w Pruszkowie i na warszawskim Gocławiu prowadzili działania na zlecenie Prokuratury Krajowej. Chodziło o zatrzymania osób podejrzanych o dokonanie podpaleń. Nie chodzi tu jednak o pożar centrum handlowego przy Marywilskiej.

W Pruszkowie ABW pojawiło się na ul. Mickiewicza. Z relacji świadków wynika, że zatrzymano dwóch obywateli Białorusi. W akcji zatrzymań brali udział zamaskowani funkcjonariusze z długą bronią.

Najprawdopodobniej funkcjonariusze zatrzymali osoby podejrzane w śledztwie o dokonanie podpaleń. Jednak śledczy nie chcą ujawnić szczegółów w tej sprawie.  Nie informują również o dokładnej liczbie zatrzymanych osób.

Jak informuje RMF FM nie chodzi tu o postępowanie dotyczące pożaru centrum handlowego przy ul. Marywilskiej w Warszawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Akcja ABW w Pruszkowie”

 1. obecna... pisze:

  Pewno ktoś im dobrze zapłacił…

 2. Ignorante pisze:

  Kto ma na celu trzymanie tego barachła w Polsce? Czemu niema postanowienia, dwa przewinienia za trzecim przymusowy deport do swojej ojczyzny i zakaz wstępu do Polski na rok, dwa ,trzy, pięć lat. Konsekwencja zachowania takiego typa to odebranie wszelkich świadczeń dla rodziny w Polsce. Szybko skończyło by się chlanie w parkach, darcie ryja w weekendy i jeżdżenie po pijaku.

 3. pruszków pisze:

  pruszków wybrał uśmiechniętych, więc trzeba robić wedle ich polityki najpierw wpuszczać a potem sprawdzać (od czego macie służby)

  • Wilku pisze:

   Zapomniałeś jak ochoczo wpuszczaliście Gruzinów, gdzie co dziesiąty, który dostał pozwolenie na pobyt popełnił przestępstwo. Dla weryfikacji wpiszcie sobie w google „przestępstwa Gruzinów w Polsce”.
   I zapomniałeś, że lawinowo wzrosła migracja obywateli krajów muzułmańskich. Co z tego, że do pracy?
   A może wcale nie zapomniałeś, propagandzisto?

  • hmm,.. pisze:

   niestety służby przetrzebione przez skazanych nie radzą sobie w nowej roli, zamiast zbierać haki na obywateli muszą stawić czoła przestępcom, wiesz jakie to trudne po tłustych latach,..

 4. Elżbieta pisze:

  To ukraińska dzielnica. Co tam robili Białorusini?

  • Bib pisze:

   A kto ich tam odróżni.

  • hmm,.. pisze:

   Ukraińcy dzielą się na tych mówiących po ukraińsku i tych co ukraińskiego nie znają. Jedynym językiem którym można się z nimi porozumieć to język rosyjski. Nie wiem czy mieliście możliwość rozmowy z Ukraińcami, ale dla mnie Ci mówiący po rosyjsku są bardziej otwarci i są bardziej pracowici.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły