Adam Struzik ponownie marszałkiem województwa

Region

Adam Struzik – marszałek, Wiesław Raboszuk i Rafał Rajkowski – wicemarszałkowie, Janina Ewa Orzełowska i Anna Katarzyna Brzezińska – członkowie zarządu – tak prezentuje się skład nowego zarządu województwa mazowieckiego.

Zarząd województwa mazowieckiego wybrany

Radni województwa mazowieckiego wybrali dziś członków zarządu województwa. Marszałkiem został już po raz siódmy Adam Struzik (PSL) – radny województwa I-VI kadencji, od 2001 r. marszałek województwa, senator (1991-2001), marszałek Senatu RP (1993-1997). Marszałek Adam Struzik (PSL) uzyskał w wyborach samorządowych po raz kolejny najwyższy wynik nie tylko na Mazowszu, ale i całym w kraju, zdobywając aż 74 814 głosów. Za kandydaturą Adama Struzika na marszałka województwa głosowało 33 radnych.

– Dziękuję za poparcie wyborcom oraz koleżankom i kolegom radnym. Praca dla samorządu to zaszczyt i odpowiedzialność. Jestem dumny, że po raz kolejny została mi powierzona tak ważna i odpowiedzialna misja, co traktuję jako dowód zaufania i docenienia naszych dotychczasowych osiągnięć – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Wicemarszałkami zostali: Wiesław Raboszuk (KO) – radny województwa V, VI kadencji, członek zarządu województwa mazowieckiego (2011-2014), od 2014 r. wicemarszałek oraz Rafał Rajkowski (KO) – radny województwa V i VI kadencji, wiceprezydent Radomia (2014-2015), od 2015 r. członek zarządu województwa mazowieckiego, a od 2018 r. wicemarszałek. Członkami zarządu: Janina Ewa Orzełowska (PSL) – radna województwa IV, V i VI kadencji, członek zarządu województwa (2010-2014 oraz 2018-2024), wicemarszałek (2014-2018) oraz Anna Katarzyna Brzezińska (KO) – radna województwa VI kadencji.

Priorytety członków zarządu na nową kadencję
Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego: Naszymi priorytetami są: podnoszenie bezpieczeństwa, wspieranie służb ratowniczych, rozszerzanie programów wsparcia dla lokalnych samorządów, doposażenie mazowieckich szpitali, budowa ścieżek rowerowych w województwie, a także skuteczne wykorzystywanie środków unijnych.

Wiesław Raboszuk, wicemarszałek: Jednym z najważniejszych priorytetów nowego zarządu województwa mazowieckiego będzie dalsze efektywne i skuteczne wdrażanie środków unijnych w naszym regionie. Dzięki czemu będziemy stymulować równomierny rozwój Mazowsza i wzmacniać mazowiecką gospodarkę.

Rafał Rajkowski, wicemarszałek: Wśród naszych najważniejszych priorytetów jest walka z wykluczeniem komunikacyjnym na Mazowszu. Będziemy inwestować w nasze spółki kolejowe oraz infrastrukturę drogową – budowę obwodnic miast, a także budowę i remonty dróg.

Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego: Zdecydowanie stawiamy na podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców Mazowsza. Stąd dalszy rozwój naszych programów wsparcia skierowanych m.in. do mazowieckich strażaków. Będziemy też nadal aktywnie wspierać tereny wiejskie na Mazowszu, m.in. poprzez inwestycje i środki unijne.

Anna Katarzyna Brzezińska, członek zarządu województwa mazowieckiego: Naszym priorytetem będzie dalsze wsparcie dla młodych ludzi i seniorów, nadal będziemy inwestować w zdrowie Mazowszan, m.in. poprzez modernizację i doposażanie mazowieckich placówek służby zdrowia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 16

16 odpowiedzi na “Adam Struzik ponownie marszałkiem województwa”

 1. Bórmiszcz pisze:

  Czasy się zmieniają a wieczny struzik ciągle marszałkiem

 2. Anonim pisze:

  Bo w Polsce muszą być aż do śmierci,tak jakby nie było godnych przedstawicieli.powinno być dwie kadencję i koniec przywilejów.

 3. kama pisze:

  Ależ tuskoidy wylały tu jadu. Można nim otruć pół Polski.

  • Aniunia pisze:

   Dokładanie, z BARANAMI I TĘPAKAMI nawet nie ma co wchodzić w słowo. Najgorsze jest to, że oni swej tępocie POzostaną wierni do trumny

 4. tubylec pisze:

  No to do Brwinowa pieniądze będą płynęły szerokim strumieniem, a Pruszków może załapie się na jakieś ”ochłapy” bo skrzyżowanie przy czołgu, rondo przy pomniku jak i poszerzenie wąskiego gardła przy zniczu to zasługa jednego bardzo nie lubianego przez was tajemniczego pana X ( nie chodzi o K. Sipiere i P. Makucha). A swoją drogą głosy oddajecie na KO-PSL i oczekujecie kogo na stanowisku marszałka.

 5. Brwinowianin pisze:

  Czyli kolejne lata będziemy jeździć po dziurawych jak ser al. Jerozolimskich od granic Warszawy do Pruszkowa.
  Oczywiście o nowych ulicach w ramach programu „polski ład” zapomnijcie (bo już go nie ma) i przyjrzyjcie się BARANY ile takich ulic wybudował PiS przez ostatnie lata !
  A teraz ZŁODZIEJE I MAFIA POwróciły i jeszcze paradoksalnie umacniając swoją pozycję bo tak bardzie jesteście podatni na kłamstwa i manipulacje !!!
  I tak zastanawiam się czasami, czy to jest wasza wina, że łykacie te kłamstwa TVN/TVP , czyja to jest wina, że oddaliście Polskę niemieckiej agenturze?!

  PiS zbudował terminal kolejowy w Gdańsku, a PO mówi, że niepotrzebny bo w Hamburgu już jest duży port i że Polska nie będzie robić konkurencji „naszym partnerom” !
  A za dwa dni słyszymy, że w związku z tą decyzją kolejarze przewozów towarowych stracą pracę ! Jakby tematy powiązane co nie, ale przecież dla was za trudne .
  Za PiSu nie było żadnych destrukcyjnych działań rządu, które miałyby następstwa ekonomiczne i to pomimo tragicznie złego czasu ich rządów – KOVID, i tak Polska zachowała wzrost gospodarczy dzięki również programom pomocowym, których na 100% by nie było gdyby wówczas tusk był przy korycie.
  Przejęcie 100% mediów przez niemieckich agentów PO-KO-HOŁ i znowu tracimy Polskę na kolejne wieki i to jeszcze przy poparciu baranów.

  • trabi pisze:

   Bardzo dobra, merytoryczna i mądra wypowiedź. Nic dodać, nic ująć. 🙂

  • wiki pisze:

   Żal mi Ciebie smutny człowieku. Poparcie baranów faktycznie miało miejsce teraz w wyborach do EU.

  • Grzegorz pisze:

   Nawet nie będę punktował twoich wyobrażeń opartych na wiadomościach z prawicowych mediów. Wszystko co piszesz to idiotyzmy nie poparte żadnymi argumentami oprócz imperatyw. Przedstawię tylko jeden przykład złodziejstwa PiSs.

   „Saudyjczycy kupili udziały w Rafinerii Gdańskiej za 1 miliard 150 milionów złotych, co zwróci im się w ciągu pół roku, z czystych zysków generowanych przez gdański zakład. Rafineria to obecnie kura znosząca złote jajka: prosperuje znakomicie, jest bardzo nowoczesna, korzystnie położona nad morzem, nastawiona na produkcję diesla, którego brakuje w Europie. Tylko w ciągu ostatnich 15 lat Polska zainwestowała w ten zakład 10 miliardów złotych. W 2021 roku rafineria dała 3 miliardy złotych zysku na czysto. W roku 2022 te liczby są jeszcze większe – w ciągu pierwszego półrocza zysk wyniósł ok. 5 miliardów złotych. Ma to związek z wojną w Ukrainie, co oznacza wysokie zyski również w czwartym kwartale 2022 i w roku 2023. Trzeba podkreślić, że 30 proc. udziałów w gdańskiej rafinerii Orlen sprzedał Saudi Aramco za wspomniane 1 miliard 150 milionów złotych w czerwcu – gdy wojna w Ukrainie trwała na pełną skalę, zyski w Gdańsku poszybowały do rekordowych poziomów i wiadomo już było, że ta koniunktura szybko się nie skończy.”

   a barany dalej głosują na pisslandię.

   • Policzmy głosy pisze:

    Witam. z Lotosem to nieźle odjechałeś Panie kolego. Wybrałeś rok w którym firma miała najlepsze zyski w raporcie rocznym , pominąłeś że były lata w których miała całkiem niezłą stratę. Poza tym zakładam że protestowałeś jak Tusk i spółka próbowali sprzedać Lotos Rosjanom z Łukoilu a Lotos był znany jako studnia kasy dla gdańskich polityków. I to nie część tylko całość, niekoniecznie za lepsze pieniądze. A tak przy okazji skoro PIS tak kradł a PO było takie wspaniałe to jakim cudem dochody budżetowe PO za swoich rządów 2007-2015 zwiększyło o 22 % a PIS w okresie 2015-2023 prawie 200 % (nawet po uwzględnieniu inflacji jest daleko z przodu). To ja mimo wszystko wolę rządy tych niby „idiotów” niż uśmiechniętych wspaniałych którym kasa przecieka przez ręce. Wolę dobrego gospodarza od paniczyka z lekkim bezmózgowiem. Pozdr.

  • chyba wystarczy pisze:

   Buraku, TVN jest amerykańskie a nie niemieckie. po prostu jesteś trollem, który mąci w głowach maluczkich pozbawionych umiejętności dochodzenia do prawdy czytając zagraniczne czytadła. Straciłeś dobrze płatną pracę, rozumiem twój ból.

  • Ciekawostka pisze:

   Czy to nie z pieniędzy UE nasz kochany PiS budował te drogi? Ale sukces! Tylko komu go przypisać skoro to nie PiS finansował?!?

   • Lajk pisze:

    Słowo -klucz, budował.Za jakie pieniądze?,to mniej istotne.Banda Ryżego nic nie będzie budować.Pokazala to chociażby ich poprzednia kadencja.Oni się tylko tarzają ze śmiechu że mają w Polsce tyłu pożytecznych idiotów czy masochistów którzy i tak na nich zagłosują.Nawet gdyby całą Polskę sprzedali za bezcen ,to i tak na nich zagłosują a tak na złość PIS-owi,w imię głupoty i nienawisci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły