A2: początek budowy już w wakacje

Region

Robotnicy mieli wejść na plac budowy wraz z początkiem wiosny. Niestety urzędnikom nie udało się jeszcze uzyskać wszystkich pozwoleń na rozbiórki domów wzdłuż przyszłej autostrady.

Aby rozpocząć budowę 94-kilometrowego odcinaka autostrady A2 z Łodzi do Warszawy należy usunąć wszelkie przeszkody stojące na linii przebiegu trasy. Prócz drzew i krzewów znajdują się tam również domy. Prawie wszyscy właściciele opuścili już swoje posesje. Nieliczni są już przy końcu przeprowadzek.

Wiosna przyszła, a pozwoleń brak

Wraz z początkiem wiosny miały rozpocząć się również prace budowlane. Niestety drogowcy nie zdążyli przez zimowe miesiące uporać się ze wszystkimi formalnościami. Obecnie trwa jeszcze zgłaszanie części budynków do rozbiórki lub czekanie na pozwolenia na przeprowadzenie prac.

Start robót już w wakacje

Firma Budimex odpowiedzialna za pierwszy od strony stolicy odcinek trasy zaznacza, że prace rozpoczną się na początku wakacji. W czerwcu robotnicy zajmą się przebudową oczyszczalni ścieków w Pruszkowie. W lipcu lub sierpniu prace rozszerzą się na pozostałą część odcinka.

Każde opóźnienie ma wpływ na termin oddania inwestycji. 94-kilometrowy odcinek autostrady A2 ze Strykowa do Konotopy ma być skończony w maju 2012 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.