Grodzisk: Jest projekt ośrodka dla osób niepełnosprawnych!

Region

Celem Fundacji Godne Życie z Grodziska Mazowieckiego jest budowaośrodka stałego pobytu dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Nowoczesna placówka będzie spełniała funkcję ośrodka medyczno-rehabilitacyjnego, jak również zapewni pacjentom możliwość rozwijania swoich zainteresowań. Będzie to drugi tak nowoczesny obiekt w Polsce.

Planowany standard ośrodka obejmuje zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywieniem oraz zapleczem terapeutyczno – rehabilitacyjnym. Łączna powierzchnia obiektu to 5447 m2. Sale do rehabilitacji, windy na każdym poziomie budynku, taras widokowy na dachu, świetlice pozwalające na integrację pensjonariuszy oraz kafejka internetowa – to tylko niektóre z licznych zalet placówki.

Zależy nam, aby placówka nie kojarzyła się pacjentom z białymi ścianami, dlatego tak ważna jest dla nas przyjazna wizualizacja. Jednocześnie nie zapominamy o funkcjonalnym wnętrzu, które pozwoli w pełni wykorzystać zalety ośrodka – powiedział Stanisław Kostrzewa, prezes Fundacji Godne Życie.

Zgodnie z założeniem w placówce na stałe będzie przebywało 34 pacjentów. Kolejne 20 miejsc przewidziane jest na pobyty krótkoterminowe. Oprócz licznych udogodnień architektonicznych ośrodek zaoferuje swoim podopiecznym nowoczesne formy rehabilitacji. W skład personelu ośrodka wejdzie wykwalifikowana kadra medyczna: lekarze, pielęgniarki, terapeuci zajęciowi, psychologowie, specjaliści fizykoterapii i rehabilitacji ruchowej.

Osoby niepełnosprawne nie tyle potrzebują pomocy, co wiary, że mogą ją uzyskać – wierzymy, że wspólne działania i wsparcie naszych podopiecznych pozwolą doprowadzić projekt do fazy końcowej – dodaje prezes Fundacji.

Przybliżony koszt całej inwestycji to 11 mln zł. Inwestycja sponsorowana jest przez ludzi dobrego serca. Budowę ośrodka można wesprzeć przekazując 1% podatku na rzecz Fundacji Osób Niepełnosprawnych Ruchowo „Godne Życie” z Grodziska Mazowieckiego – KRS 0000150312.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.