9 projektów, które mieszkańcy zgłosili do Budżetu Obywatelskiego

Milanówek

Budżet Obywatelski w gminach z naszego regionu jest bardzo popularny. W Milanówku zakończyła się weryfikacja projektów. Pozytywną ocenę otrzymało 9 z nich. Sprawdziliśmy, jakie projekty trafią pod głosowanie.

Mieszkańcy Milanówka będą mogli głosować na wybrany przez siebie projekt już od 3 sierpnia. Będą mogli oddać głos poprzez elektroniczny formularz lub zagłosować tradycyjną metodą. W tym celu konieczne będzie uzupełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do jednej z czterech urn, które będą pojawią się na terenie miasta.

Jakie projekty przeszły pozytywną weryfikację? Oto lista 9 pomysłów zgłoszonych przez milanowian.
1. Aktywnie w Milanówku o zmianach klimatu – cykl projekcji filmów dokumentalnych o tematyce klimatycznej, konkurs fotograficzny, spotkanie z badaczem Arktyki, organizacja biegu/marszu.
2. Modernizacja placu zabaw przy ulicy Kościelnej oraz doposażenie placu zabaw przy SP nr 1 i przy ulicy Przyszłości.
3. Świąteczna iluminacja na skrzyżowaniu ulic Ludnej i Wojska Polskiego, od strony ul. Ludnej.
4. Odpoczywaj aktywnie — w zdrowym ciele zdrowy duch – poprawa infrastruktury służącej do aktywnego, rodzinnego wypoczynku na świeżym powietrzu na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Milanówku.
5. Przebudowa i udostępnienie do powszechnego użytku placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2.
6. Świąteczne iluminacje na ulicy Ludnej – Sowy na latarniach.
7. Kamień z tablicą upamiętniający kolejkę EKD Milanówku.
8. Plac zabaw przy ul. Dembowskiej 1.
9. Świąteczne iluminacje – 3 metrowa wiewiórka

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.