87 mandatów nałożonych w ramach akcji NURD

Region

Policjanci z pruszkowskiej drogówki regularnie prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. W minionym tygodniu w ramach tych działań przeprowadzono aż 124 kontrole i nałożono 87 mandatów.

Działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Policjanci zwracali uwagę głównie na kierujących, którzy popełniali wykroczenia względem pieszych i rowerzystów. Kary spotkały zarówno kierowców jak i pieszych, którzy nie stosowali się do przepisów.

– W trakcie działań policjanci pruszkowskiej drogówki nałożyli 87 mandatów karnych i zastosowali 7 pouczeń wobec legitymowanych. Mundurowi zatrzymali 6 praw jazdy i 4 dowody rejestracyjne. Jeden z kierowców był w stanie nietrzeźwości, a kolejny nie posiadał uprawnień do kierowania – wylicza asp. sztab. Monika Orlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Głównymi wykroczeniami popełnianymi przez kierujących było: przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych – 59 wykroczeń oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych – 55 wykroczeń.

Na jednej z głównych dróg powiatu pruszkowskiego, pracę funkcjonariuszy wspierał patrol wyposażony w drona, który rejestrował zachowania uczestników ruchu drogowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “87 mandatów nałożonych w ramach akcji NURD”

 1. kpt. misio pisze:

  niedawno baliście się zwida19 + karali za brak zestawu „kryj ryj” czyli maski , policja robiła łapanki na normalnych bez masek , teraz szaleją na inny sposób .. policyjny kraj , policyjne prawo , zna ktoś tzw. niezawisłe sądy ? zawsze mogli urządzić ścieżki zdrowia dla ukaranych a tu — tylko mandat ! więc odrobiny szacunku dla tzw. stróżów ups.. prawa ?

 2. kogut pisze:

  A jak tam słynni funkcjonariusze z Dawidów. Pod dywanem ?

 3. GTV pisze:

  Identycznie jak akcja OKTAN w latach 70:-)

 4. Szupli pisze:

  Już niebawem narkotesty. Mefedroniarze, palacze trawy i niuchacze białej damy będą mieć ciepło.

 5. paca pisze:

  Czas wszcząć szlachetną rywalizację w karaniu krnąbrnych kierowców. Policyjni stachanowcy powinni dostawać nagrody i odznaczenia a ich portrety winny zdobić centralne ulice.
  Wdzięczni mieszkańcy z radością poprą ufundowanie z zasobów samorządowych najnowszych technologii inwigilacji, podglądu, podsłuchu itp. Niech drony, Pegasusy, noktowizory, kamery termowizyjne i tradycyjne sygnalizatorstwo pomogą gnoić nygusów.

 6. jan serwatka pisze:

  a czy ktoś z obywateli nadzorował lub nadzoruje pracę policji? na pewno popełniają też błędy tylko trzeba to zarejestrować i winnych ukarać jak np. popełniających wykroczenia rowerzystów i pieszych których to policja zapamiętale ściga i przykładnie karze? to zwykła łapanka – pokazówka przed wyborami a biedni ci co dali się złapać

 7. ZSP pisze:

  Zapraszam Panów w okolice Przejazdowej 25,lub 58 tu na pewno nastawiacie dużo więcej.

 8. miki pisze:

  tylko karać , karać , karać , co za zje…y kraj, napiszcie ilu ukraińców było wśród zatrzymanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły