8000 złotych okupu za mercedesa

Region

Na początku ukradli mercedesa, następnie zażądali za zwrot auta 8 tysięcy złotych. Teraz złodziej i jego wspólnik odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

Do kradzieży samochodu na terenie Nadarzyna doszło blisko dwa tygodnie temu. Początkowo właściciel skradzionego mercedesa próbował na własną rękę znaleźć zaginione auto. Wszystkim znajomym powiedział, że podczas jego nieobecności z posesji zniknął jego mercedes sprinter. Poprosił ich, aby zwracali uwagę na identyczne samochody i zbierali informację. Jednym z poinformowanych o zajściu znajomych był Robert Sz., który jak się później okazało, był zamieszany w zniknięcie samochodu.

Kilka dni po rozmowie z pokrzywdzonym 36-letni Robert Sz. oświadczył, że wie, kto ukradł auto. Okazało się, że złodziej złożył propozycję wykupu samochodu za 8 000 złotych. Robert Sz. zaproponował pośrednictwo w przekazaniu pieniędzy. Pokrzywdzony niezwłocznie poinformował funkcjonariuszy nadarzyńskiej policji o zaistniałym zdarzeniu. Policjanci z pomocą kolegów z pruszkowskiej komendy ustalili, że kradzieży mercedesa dokonał 33-letni Maciej F.

Do przekazania okupu miało dojść przed sklepem prowadzonym przez Roberta Sz. Mężczyzna po otrzymaniu koperty z pieniędzmi zadzwonił do Macieja F. i umówił się na wymianę w innym miejscu. Funkcjonariusze postanowili nie czekać na dalszy rozwój wydarzeń i zatrzymali Roberta Sz. Chwilę później zatrzymano również Macieja F.

33-letni Maciej F. usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdu i żądania korzyści majątkowej za zwrot samochodu. Decyzją sądu wobec mężczyzny zastosowano trzymiesięczny areszt tymczasowy. Robert Sz. usłyszał, tak jak jego wspólnik, zarzut żądania korzyści majątkowej za zwrot pojazdu i został oddany pod dozór policji.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.