Wiadomości

63 tony nielegalnego tytoniu przejęte przez KAS

63 tony nielegalnego tytoniu przejęte przez KAS

Autor artykułu: Redakcja | 22 grudnia 2025 11:30 |

3
63 tony nielegalnego tytoniu przejęte przez KAS Region

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, przy wsparciu CBŚP oraz Straży Granicznej z Braniewa, przeprowadzili skuteczną akcję w powiecie pruszkowskim. Kontrola jednej z posesji doprowadziła do ujawnienia ogromnej ilości nielegalnego tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Magazyn pełen nielegalnego towaru

W jednej z hal magazynowych funkcjonariusze znaleźli blisko 30 ton tytoniu do palenia oraz maszynę służącą do jego osuszania. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 49 i 50 lat, mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Podczas przeszukania zaparkowanego na posesji samochodu ujawniono urządzenia do zagłuszania sygnału GPS, pieczątki, dokumenty oraz komplet kluczy.

Kolejne kontenery z tytoniem

Jeden z zatrzymanych przyznał, że klucze pasują do kontenera znajdującego się w innym miejscu. Funkcjonariusze sprawdzili wskazany adres i zabezpieczyli dodatkowe 10 ton nielegalnego tytoniu.

Na tym działania się nie zakończyły. W trakcie kontroli na teren posesji wjechał ciągnik siodłowy z kontenerem, w którym znajdowało się prawie 13 ton tytoniu. Chwilę później służby zabezpieczyły jeszcze jeden kontener wypełniony nielegalnym towarem.

Łącznie funkcjonariusze przejęli niemal 63 tony tytoniu bez akcyzy.

Straty Skarbu Państwa liczone w milionach

Gdyby zabezpieczony towar trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa mogłyby sięgnąć około 88 milionów złotych. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące sprowadzania, magazynowania oraz dalszej dystrybucji wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy.

Grozi im kara grzywny, kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Śledztwo pod nadzorem prokuratury

Sprawę prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Postępowanie toczy się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Służby nie wykluczają kolejnych czynności w tej sprawie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: biuro@wpr24.pl.

Komentarze

3 odpowiedzi do “63 tony nielegalnego tytoniu przejęte przez KAS”

  1. rysiek pisze:

    jest popyt jest podaż to podstawowe prawa handlu . to ludzie z inicjatywą a zamykanie ich za to że podatki są nie życiowe to wina rządu . wystarczy obniżyć podatki akcyzę a gospodarka ruszy

  2. zawsze L pisze:

    przypał

  3. Pisiot pisze:

    Niech rząd podnośi więcej a takie sytuacje beda na porządku dziennym Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia dla Redakcji a dla Rządu więcej podwyżek ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Reklama