57 kierowców zatrzymanych za nadmierna prędkość

Grodzisk Maz.

Policjanci z grodziskiej drogówki w piątek 12 sierpnia uczestniczyli w ogólnopolskich działaniach prewencyjno – kontrolnych „Prędkość”. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ujawnili 57 wykroczeń dotyczących jazdy z nadmierną prędkością.

W miniony piątek na drogach całego powiatu grodziskiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali kierowców. Głównym celem akcji „Prędkość” było zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ujawnili 57 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości jazdy przez kierujących. – Dwóch z nich straciło prawo jazdy za prędkość przekroczoną powyżej 50km/h. Jednymi z miejsc prowadzonych działań były rejony przejść dla pieszych. Policjanci ukarali tam aż 25 kierowców, którzy jechali z nadmierną prędkością w tych szczególnych miejscach na drodze – zaznacza asp. Sztab. Katarzyna Zych, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Nadmierna prędkość jest nadal główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. –Pamiętajmy, że na drodze nawet najmniejszy błąd jednego z użytkowników może mieć poważne konsekwencje dla innych. Gdy pojazd porusza się z dużą prędkością na jakikolwiek manewr może być już za późno. Dlatego tak ważne jest dostosowywanie jej do warunków i miejsc, w których podróżujemy – zaznacza asp. sztab. Katarzyna Zych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “57 kierowców zatrzymanych za nadmierna prędkość”

 1. Olo pisze:

  Wydawało mi się że jezdnię zrobiono dla samochodów a nie dla pieszych i to pieszy ma uważać jak na jezdnię wchodzi !!!

  • X pisze:

   To przeczytaj sobie prawo o ruchu drogowym to będziesz wiedział co w polsce jest do czego.
   I miej nadzieje, ze piesi sa inteligentniejsi od ciebie, bo jak podobna logika uznają, ze chodnik jak nazwa sugeruje jest do chodzenia (a nie do omijania zaparkowanych aut) to mozesz codziennie znajdywac wiele śladów butow na dachu swojego samochodu.

   • mirek pisze:

    Ja właśnie mam taką chęć oznaczania przy Jysku/banku/aptece/Delikatesach Centrum, gdzie jest w cholerę duży parking i tak daleko, że trzeba parkować jeden na drugim, na całym chodniku wzdłuż ulicy, gdzie z wózkiem i rowerem trzeba wyjść na ulicę. Jakby mogli to by jeszcze sobie Delikatesy Drive Thru zrobili i wjechali do sklepu autem… Paniska muszą mieć blisko, bo się spocą jakby mieli przejść te parę metrów z parkingu…

 2. dsda pisze:

  ja tam śmigam zawsze 50+ od limitu i nigdy mnie nikt nie zatrzymuje, ale to wiadomo, trzeba mieć legitymacje partyjniaka xD

 3. Krop pisze:

  A kiedy polska, w tym grodziska i pruszkowska Policja planuje akcję w okolicach przejść dla pieszych skierowaną na przejrzenie się zachowaniom pieszych? Bo wchodzenie na przejście z oczami wlepionymi w ekran smartfonów, często bez spojrzenia w prawo/lewo to coraz częściej standard

  • Jerzy pisze:

   Zamknij mordę społeczniaku z bloku.

  • Anonim pisze:

   Przeciez tacy piesi juz dawno sie wyeliminowali, gdzie ty ich jeszcze widzisz? Jak wchodzisz na przejście bez patrzenia to kończysz na wózku inwalidzkim albo w grobie.
   Za to dam ci inna wskazówkę. Nawet czytajac cos na telefonie nie trudno jest spojrzec w lewo/prawo i zobaczyć, ze samochody sa na tyle daleko ze maja ci obowiązek ustąpić i po prostu pojac dalej robiąc swoje i oczekujqc ze kierowca zrobić to co każą mu zrobić przepisy.
   Rozumiem, że denerwuje cie to, ze na takim pieszym trudno wymusic pierwszenstwo ale two twoj problem, ze nie umiesz jeździć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły