56-latek na podwójnym gazie

Region

W Polsce jazda samochodem pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Za towykroczenie grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Właśnie takiej kary może spodziewać się 56-letni Zbigniew L., który w stanie upojenia alkoholowego próbował zatankować auto na jednej ze stacji benzynowych.

Na początku tygodnia funkcjonariusze z Żabiej Woli otrzymali zgłoszenie od pracowników jednej z pobliskich stacji benzynowych. Z informacji wynikało, że na stacji zjawił się dziwnie zachowujący klient, który w dość nieudolny sposób próbował zatankować swojego fiata uno.

Gdy funkcjonariusze zjawili się na miejscu postanowili wylegitymować wskazanego przez pracowników stacji klienta. Podczas tej czynności od mężczyzny czuć było silny zapach alkoholu, ponadto 56-latek zachowywał się bardzo agresywnie w stosunku do policjantów. Mimo kilkakrotnych prób Zbigniew L. nie był w stanie poprawnie wykonać badania stanu trzeźwości. Widoczny brak koordynacji i agresywne zachowanie wskazywały jednak na stan upojenia alkoholowego. To jak wysokie stężenie alkoholu we krwi miał 56-latek wykażą badania krwi.

Zbigniew L. został zatrzymany i przewieziony do grodziskiej komendy. 56-latek usłyszy najprawdopodobniej zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i od roku do dziesięciu lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe