500 krzaków konopi pod Ożarowem

Region

W sobotę 24 kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej zlikwidowali nielegalną uprawę konopi pod Ożarowem Mazowieckim. Skonfiskowali blisko 500 krzaków, z których można było wyprodukować narkotyki o wartości 300 tys. zł. Plantację prowadzili Wietnamczycy.

Plantacja prowadzona była w domu jednorodzinnym we wsi pod Ożarowem. W czterech pomieszczeniach hodowcy zorganizowali profesjonalną linię produkcyjną, zapewniającą roślinom bardzo dobre warunki wegetacji. Straż Graniczna zatrzymała trzech obywateli Wietnamu w wieku od 24 do 32 lat. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Wietnamczycy posiadali  przy sobie fałszywe bułgarskie dowody tożsamości.

Plantacja w Ożarowie jest kolejną uprawą zlikwidowaną przez funkcjonariuszy SG w ostatnim czasie. Na początku kwietnia wykryli oni nielegalną hodowlę w powiecie piaseczyńskim, również prowadzoną przez obywateli Wietnamu. Zarekwirowano wtedy blisko 400 krzaków konopi, z których mogły powstać narkotyki o wartości ok. 270 tys. złotych. Zatrzymano 10 obywateli Wietnamu, z których siedmiu przebywało w Polsce nielegalnie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.