5 projektów na przebudowę dróg z dodatkowymi środkami

Region

Prawie 1,15 mln zł na realizację 5 zadań otrzymają samorządy z naszego regionu. Pieniądze od władz województwa pozwolą na budową i modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych

Władze Mazowsza przyznały dotacje na zadania związane z budową i modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji (dawny Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych ). – W tym roku wpłynęły aż 372 wnioski z prośbą o dofinansowanie. Wsparcie otrzyma 280, z czego 266 dotyczy dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a 14 – małej retencji. Na ten cel ze środków budżetu województwa przeznaczono kwotę w wysokości blisko 46 mln zł. W regionie warszawskim zachodnim wsparcie w wysokości ponad 3,6 mln zł otrzyma 17 inwestycji drogowych – wyliczają przedstawiciele urzędu marszałkowskiego

W naszym regionie pięć inwestycji otrzyma wsparcie z budżetu województwa. Oto lista:
– Przebudowa drogi powiatowej nr 3832W w m. Baranów i Holendry Baranowskie, gm. Baranów – beneficjent: powiat grodziski, kwota dofinansowania 350 tys. zł.
– Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Basin – Etap II – Beneficjent: gmina Baranów, kwota dofinansowania 120 tys. zł.
– Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Żaby – Beneficjent: gmina Baranów, kwota dofinansowania 114 tys. zł.
– Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 150210W we wsi Kraśnicza Wola – Beneficjent: gmina Grodzisk Maz., kwota dofinansowania 277 tys. zł.
– Przebudowa ulicy Majowej we wsi Wypędy, Gm. Raszyn – Beneficjent: gmina Raszyn, kwota dofinansowania 284 tys. zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “5 projektów na przebudowę dróg z dodatkowymi środkami”

 1. Brwinowianin pisze:

  A ja bym nakazał niektórym firmom transportowym (np. koło wysypiska śmieci) mycie kół ciężarówek zanim wyjadą zafajdani na drogę publiczną bo potem tego syfu nikt nie sprzątnie .
  W Domaniewie jest taki syf że głowa mała , na chodnikach piasek, przy krawężnikach piasek a ścieżki rowerowe pełne ostrych kamyczków przecinające opony..no bo ścieżek rowerowych to już w ogóle się nie sprząta

 2. Autorytet pisze:

  A droga do łąk w Komorowie wsi?

 3. Autorytet pisze:

  A gdzie droga do łąk? Co na ten temat powie pani Wójt. Czekają właßciciele!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły