5 nowych defibrylatorów w Pruszkowie

Pruszków

Na terenie Pruszkowa zamontowano pięć nowych defibrylatorów AED. Urządzenia pojawiły się przy pruszkowskich szkołach podstawowych.

Defibrylator to urządzenie, które pozwala na uratowanie życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. I choć może się wydawać, że jego obsługa jest bardzo skomplikowana, to defibrylatory AED zostały tak zaprojektowane, by mógł obsłużyć je każdy, nawet bez przeszkolenia.

Defibrylator ma wgrane precyzyjne polecenia głosowe i tekstowe oraz opatrzony jest grafikami ułatwiającymi użycie. Urządzenie po włączeniu prowadzi nas przez kolejne kroki akcji ratunkowej opisując działania w sposób spokojny i precyzyjny. Warto tu podkreślić, że urządzenie jest tak skonfigurowane, że nie dostarczy impulsu elektrycznego, jeśli rytm serca nie będzie tego wymagał.

Miasto Pruszków zakupiło pięć takich urządzeń, które zamontowano w następujących lokalizacjach:
– Szkoła Podstawowa nr 3, al. Wojska Polskiego 34,
– Szkoła podstawowa nr 4, ul. Hubala 4,
– Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Lipowa 31,
– Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Obrońców Pokoju 44,
– terenu sportowe przy ul. Bohaterów warszawy 4.

Z nowych urządzeń cieszy się prezydent Pruszkowa Paweł Makuch. — Zamontowaliśmy kolejne defibrylatory i już każda z naszych Szkół Podstawowych posiada takie urządzenie. Defibrylatory wyposażone są w tryb pediatryczny, dlatego właśnie takie wybraliśmy do naszych placówek – podkreśla Paweł Makuch.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “5 nowych defibrylatorów w Pruszkowie”

  1. paca pisze:

    No proszę: ratowanie życia jest proste.

  2. Fati pisze:

    Następna firemka wciska urządzenia, których 99,9% osób nie będzie umiało użyć, albo będzie się bało.
    A w szkołach nie ma nawet pielęgniarki czy lekarza raz w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły