5 mln na budowę ul. Słonecznej

Brwinów

W związku z ogłoszeniem wyników Rządowego Funduszu Polski Ład, zostały przyznane dotacje na budowę ul. Słonecznej w miejscowości Krosna. Dofinansowanie inwestycji wyniesie 5 mln zł.

Ul. Słoneczna łączy dwa sołectwa: Krosna i Moszna. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy. Wykorzystywana jest jako dojazd do pobliskich pól, jak również jako dojazd do magazynów czy przetwórni owoców. Do tej pory była ona doraźnie wyrównywana i naprawiana. Gmina Brwinów wybudowała już kilometrowy odcinek drogi w ramach pierwszego etapu prac. Gotowa do realizacji jest dokumentacja dla pozostałego odcinka ul. Słonecznej.

Kolejny etap prac będzie możliwy już w 2022 roku, gdyż budowa ulicy znalazła się na liście Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Jej budowa nie dość, że podniesie komfort komunikacji w tym rejonie, to dodatkowo umożliwi lepsze i szybsze dotarcie rozmaitych służb (straży pożarnej, pogotowia ratunkowego czy policji) do domów i pobliskich firm, a także do miejsc zagrożeń pożarowych w rolnictwie (budynki gospodarcze, sprzęt rolniczy, pola, łąki). Remont ulicy przyniesie także wymierne korzyści dla pieszych – w terenie niezabudowanym pojawi się utwardzone pobocze, a w obrębia zabudowań – chodnik.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “5 mln na budowę ul. Słonecznej”

 1. Jola pisze:

  Brwinów jest tragicznie zarządzany. Stan ulic jest tragiczny, są robione z najtańszego i rakotwórczego destruktu. Nie ma gdzie wyjść, wszędzie bród i smród. Burmistrz miasta zajmuje się polityką ogólnokrajową, zaprasza KULT, na który nie można zabrać dzieci, bo przeklina.. Wprowadził ogromne podwyżki śmieci.. Mamy dość chcemy dobrej zmiany!

  • Arhelan pisze:

   Zamknij mirdę struclo! Na Kulcie wychowują się najporządniejsi!

  • Grabarz pisze:

   Jolu, Grzegorzu, Agato czy jak tam się nazywasz piewco narodowego socjalizmu, przecież mieszkasz w Piastowie i jesteś aktywnym członkiem tamtejszego klubu Gazety Najpolskiej. Zajmij się stanem infrastruktury na swoim podwórku.

   • KomsomolskajaPrawda pisze:

    @grabarz, musisz jeszcze trochę się douczyć czym jest socjalizm a raczej jak wygląda nowoczesny kapitalizm

 2. Rafael pisze:

  Super Krosna wreszcie się doczekały. Dodam ,że w Krosnach znajduje się wiele zabytków takich jak kapliczka oraz niszczejący magazyn z XIX wieku.Dawniej na terenie krosen znajdował się folwark wraz z klubem w którym odbywały się zabawy na które przybywało dużo osób z sąsiednich wsi .

 3. sf pisze:

  A w Milanówku sala weselna… Żenada..

 4. KomsomolskajaPrawda pisze:

  za Tuska moglibyście tylko pomarzyć o takich programach ! Pamiętamy jak było za czasów PO-PSL przecież…to się nie opłaca, tamto też się nie opłaca, LOT trzeba sprzedać a pracowników zwolnić…itd…i on teraz powrócił , TO JEST JAKIŚ PARADOKS NA SKALĘ ŚWIATA, W innym państwie ludzie by go własnoręcznie udusili , zlinczowali, a w Polsce ? A w Polsce blisko 50% chce na niego głosować !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły