488 rodziców będzie mogło skorzystać ze szkoły rodzenia w Pruszkowie

Region

Zadanie „Szkoła rodzenia na Wrzesinie” otrzymało niemal dwukrotnie wyższą dotację niż w 2022 roku. Dzięki temu zorganizowanych zostanie ok. 20 kursów.

Szkoła rodzenia na Wrzesinie ruszyła w 2017 roku i od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych rodziców z powiatu pruszkowskiego. W tym roku w budżecie powiatu pruszkowskiego znalazło się 100 tys. zł na prowadzenie szkoły. To zapewni miejsce dla ok. 488 młodych rodziców.

Jeden kurs składa się z 6 potkań, z których każde trwa ok. 3 godzin lekcyjnych. W tym czasie swoją wiedzą dzieli się profesjonalna kadra. Młodzi rodzice są pod opieką położnych (z tytułem magistra położnictwa lub uprawnieniami instruktora szkoły), certyfikowanych konsultantów laktacyjnych, fizjoterapeuty i psychologa.

Kto może wziąć udział w zajęciach? Uprawnione są kobiety w ciąży, na przełomie drugiego i trzeciego trymestru, zameldowane na pobyt stały lub czasowy na terenie powiatu pruszkowskiego. Mogą one również rozliczać swój PIT w pruszkowskim Urzędzie Skarbowym, oraz ich partnerzy. Należy mieć także zaświadczenie od lekarza prowadzącego ciążę o braku przeciwwskazań do udziału w zajęciach.

Zapisy prowadzone są pod numerem 694 626 944 w godz. 8.00-14.30. Zapisać mogą się kobiety w będące minimum w 15 tygodniu ciąży (na zajęcia uczęszcza się od 26 tygodnia).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “488 rodziców będzie mogło skorzystać ze szkoły rodzenia w Pruszkowie”

  1. Anonim pisze:

    30 lat temu był obowiązek wizyty domowej położnej kilka dni po urodzeniu dziecka , w czasie takiej wizyty była moja żona i moja matka , byłem również ja , takich głupot jakie jakie opowiadała [ klepała ] ta dama to tylko na szkoleniu przedmałżeńskim u księdza się nasłuchałem ,ze szczegółów to podawała jakąś nieprawdopodobną liczbę wypróżnień u zdrowego dziecka,

  2. Anonim pisze:

    A te ukraińskie barwy co mają znaczyć??

  3. Anonim pisze:

    Robić to umieją ale rodzić już nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły