Wiadomości
Autor artykułu: AZ | 22 lipca 2024 8:32 |
14W niedzielę na linii WKD doszło do poważnego wypadku. 25-letni mężczyzna wpadł pod pociąg.
Do zdarzenia doszło około godziny 12.00 w Podkowie Leśnej 25-letni mężczyzna został potrącony przez pociąg WKD. Poszkodowany doznał poważnych obrażeń. — Nasi dzielni ratownicy medyczni natychmiast rozpoczęli medyczne czynności ratunkowe. Niestety chłopak ma wielonarządowe obrażenia (wytrzewienie, uraz głowy, zmiażdżoną lewą kończynę dolną oraz złamanie otwarte prawego stawu skokowego) – informuje Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego „Meditrans” w Warszawie.
Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Niestety obrażenia 25-latka były bardzo poważne. Mężczyzna zmarł w szpitalu.
Na miejscu oprócz Zespołu Ratownictwa Medycznego była policja oraz strażacy z PSP w Grodzisku Mazowieckim i OSP Milanówek.
Zdjęcia: Marek Pioterczak, Krzysztof Ciborowski, WSPRiTS „Meditrans” SPZOZ w Warszawie.
Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.
Potrącony?Chyba przejechany
Dzisiaj (24.07) jakaś niemota na Stadionie także targnęła się na życie.
Do domu wróciłem po 3 godzinach. Pociągów – nic. WKD – dobry żart. Został zapchany podmiejski 817.
Drodzy samobójcy, róbcie eskę w lesie, z dala od ludzi i ich życia. To, że wy swoje postanowiliście skończyć, nie znaczy żeby innym je utrudniać.
Dlaczego liczysz, że takie osoby pójdą Ci na rękę? To tak jakby napisać drodzy bandyci, okradajcie tylko innych bandytów.
Tutaj potrzebne są regulacje. Za kolizję pieszego z pociągiem zaczynamy od kary rzędu 250 000 zł + rekompensata dla każdego pasażera który stracił czas według dochodów z Pit za poprzedni rok, która uderza w masę spadkową i zaraz rodzina zacznie dbać o wujka Zdziśka, który ma gorszy humorek ostatnio żeby ten nie poszedł się rozwalić na torach tylko grzecznie kulturalnie powiesił w lesie.
Wiadomo jak ktoś nie ma nic to i tak to zrobi ale przynajmniej ograniczymy liczbę takich zdarzeń. A zresztą można by było dodać te 250 tys do kosztów pogrzebu i pogrzeb przeprowadzić dopiero po splaciez którą jak nie nastąpi wystarczająco szybko to się zrobi jakiś bieda potrzeb bez rodziny i bez bliskich skoro brakiem płatności nie wyrażają chęci udziału. Rozwiązania są proste i w zasięgu ręki wystarczy na kolanie napisać ustawę i za 15 minut takich akcji już nie będzie.
Uwielbiam polskie prawo.
Drakońskie kary, których nijak nie można wyegzekwować.
😂😂😂😂😂😂
Wiele wskazuje na udaną próbę samobójczą. Ten odcinek jest prosty, WKD nie jeździ 250 km/h, w tym miejscu do takiego potrącenia może dojść wyłącznie na skutek celowego wtargnięcia na tory. A może znowu to jakiś „challenge” z Tik-Toka ? Ale żeby 25-latek ???
W sensie ta WKD zjechała z torów żeby go potrącić? Czy miała czerwone i je zignorowała waląc w pieszego który miał pierwszeństwo?
Bo mam nieodparte wrażenie że tytuł powinien brzmieć „25 latek wtargnął bezprawnie pod pociąg”, a w treści powinno być „Sprawca doznał poważnych obrażeń. (…) Na szczęście chłopak ma wielonarządowe obrażenia więc istnieje szansa, że się czegoś nauczy”.
Ale może się mylę i faktycznie jest poszkodowanym? Ktoś zna szczegóły?
No właśnie, jak można „zostać potrąconym” przez coś, co jest duże, hałaśliwe, dobrze widoczne i porusza się wyłącznie do tyłu i do przodu wyłącznie po torach ? Nie jest w stanie cię zaskoczyć pojawieniem się znikąd, wyprzedzaniem na 3 czy nagłą zmianą kierunku jazdy. Jeśli wpadasz pod taki pojazd to jest to wyłącznie twoja wina.
Dokładnie!
Podobno wukadka dała kierunek ale pojechała prosto. I tyle w temacie.
Jako kierowca wielokrotnie nie wyjechałem pod samochód sygnalizujący skręt a jadący na wprost. Należy pamiętać, że zgodnie z Polskim systemem prawnym sygnalizowanie skrętu nie powoduje zrzeczenia się pierwszeństwa. Natomiast w praktyce najlepsze co ugrasz to współwina (o ile uda ci się w ogóle udowodnić błędną sygnalizację uczestnika mającego pierwszeństwo). A w praktyce dowiesz się że dopóki manewr nie został wykonany to kierowca może się rozmyślić, sygnalizujemy zamiar, jeżeli zamiar ustaje w ostatniej sekundzie to sygnalizujemy i robimy coś innego i mamy do tego pełne prawo bo nie ma przepisu który mówi, że jeżeli zacząłeś sygnalizować skręt to nie masz prawa się rozmyślić.
Kuchwa, jesli napisali wytrzeźwienie to nie jest wielonarządowe obrazenie tylko jego bebechy walały sie po torowisku
Wytrzeźwieć to chyba Ty musisz.
Nie napisali czy maszynista był trzeźwy. Bo ostatnio to takie modne żeby informować o stanie maszynisty.
WKD to nie autobusy z Grodziska, w WKD nie trzeba sprawdzać trzeźwości maszynistów.