22 mandaty i 5 zatrzymanych praw jazdy

Region

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w ciągu jednego dnia wystawili 22 mandaty karne i zatrzymali 5 praw jazdy. To efekt policyjnych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Funkcjonariusze policji regularnie prowadzą działania pod szyldem NURD. W ramach akcji kontrolowani się nie tylko kierowcy i rowerzyści, ale również piesi. Jeśli ktoś nie stosuje się do obowiązujących przepisów musi liczyć się z konsekwencjami.

W trakcie ostatnich działań policjanci z pruszkowskiej drogówki wylegitymowali 45 osób i ujawnili 27 wykroczeń. 22 osoby otrzymały mandaty karne, a do sądu trafiło pięć wniosków o ukaranie. Funkcjonariusze przeprowadzili 44 badania stanu trzeźwości. Zatrzymali również 5 praw jazdy, z czego aż 4 za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w rejonie przejść dla pieszych.

Główne wykroczenia popełniane przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych to: przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych – 12 wykroczeń, wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim – 10 wykroczeń.

Na jednej z głównych dróg powiatu pruszkowskiego, pracę funkcjonariuszy wspierał patrol wyposażony w bezzałogowy statek powietrzny, który rejestrował zachowania uczestników ruchu drogowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “22 mandaty i 5 zatrzymanych praw jazdy”

  1. ggd pisze:

    Przejście jak widać super często uczęszczane i na pewno warto tam robić tego typu łapanki – budżet sie spina

  2. Pieszy Rowerzysta Kierowca pisze:

    Napisano tylko kierowcach. Domyślam się że piesi i rowerzyści tego dnia wyjątkowo zostawili komórki w domach, zwracali uwagę na znaki, rozglądali się przed wejściem na pasy a rowerzyści przejeżdżali przez jezdnię tylko w wyznaczonych miejscach.

    • Janek pisze:

      Dajcie ludzie „spokój” tym ” biednym ” policjantom. Drony im dali a dupy posadzili w radiowozach i tylko myślą jak tu którejś pokazać koguta ” na boku” zamiast ludziom pomagać….

  3. Kkk pisze:

    Niedługo będą strzelać lub nawet bombardować z drona. Debile.

  4. Katon pisze:

    Proponuję żeby te drony latały za radiowozami. Wtedy będzie bezpieczniej.

  5. olo pisze:

    a mogą se prawo jazdy zabierać i tak bedę jeździł.

  6. robot pisze:

    Ślubuję służyć wiernie Narodowi… mówi świeżo upieczony policjant. Potem padają dalsze zobowiązania. Ale jak dziecko klepiące bezmyślnie paciorek tak samo rekrut odbębnia bo musi. Potem ślepo robi co mu szef każe który z kolei pośrednio dyrektywy z Nowogrodzkiej dostaje. Niezadowalające wynagrodzenie i upodlenie może, mocą cichej umowy, rekompensować sobie na szarym obywatelu czyli owym Narodzie. Może dać mu odczuć swoją wyższość i złupić go finansowo mając zasługę. Później ciemny lud się ucieszy kiedy z zabranych mu pieniądzy sfinansuje się nowy skwerek ku chwale notabli.
    Nieco inne (pozytywne) zdanie mam w temacie pracy dzielnicowych którzy pracują w określonym środowisku ale patrole są blisko dna.

  7. abrakadabra pisze:

    mogliby jeszcze sprawdzać czy ukarani jedzą mięso , czym palą w piecu , czy się dobrze prowadzą i z kim ,czy zaszczepili się na zwida19 etc. etc. i odpowiednio dodatkowo surowo karać !
    śp. Bareja się w grobie przewraca bo życie przerosło ” Bareizm ” . idąc tropem działań policji : a gdyby tak anonimowi posiadacze dronów latali nad policjantami i rejestrowali co tam się robi? przecież każdy popełnia przestępstwa ? trzeba tylko zgromadzić materiał dowodowy. wszyscy jesteśmy równi wobec prawa ..chyba że się mylę 😉

  8. Anonim pisze:

    Niech uważają żeby dron też nie skończył na drzewie. Siebie samych niech kontrolują.

  9. 🇵🇱 KONFEDERACJA 🇵🇱 pisze:

    Łapanka na al. Jerozolimskich..
    Kiedyś Gestapo podobne robiło.
    A teraz PIS.
    Nie ma w budżecie nawet złotówki.
    100 miliardów zł, potrzebne będzie, w tym roku PISowi, tylko na obsługę długu narodowego.
    Nikt nie chce już Polsce pożyczać pieniędzy na mniej niż 8-9% – w ocenach międzynarodowych, to się nazywa „śmieciowa obligacja”.
    Obajtek, w porozumieniu z Kaczyńskim, wywołali wysoką inflację, okradając każdego Polaka na grube pieniądze – trwa to do tej pory. Cena baryłki ropy na rynkach światowych, jest niższa, niż wtedy, gdy paliwo mieliśmy na stacjach po 5.50,-
    Ceny energii najwyższe w historii, po mimo, że Polska ma nadprodukcję energii – kazano zaprzestać produkcji energii z wiatraków w Polsce, bo sieci są przeciążone. Nie ma potrzeba, na tak dużą produkcję.

    Wybraliście sobie ludzie socjalistów z krzyżem w zębach. Książkowych zamordystów.
    Gorszych socjalistów, niż ci, co byli przed 1989r.
    Jak to Morawiecki powiedział w 2019 w Lipcu na wiecu wyborczym: robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna, w filozofii Prawa i Sprawiedliwości. – tą wypowiedź znajdziecie sobie na YT.

    • paca pisze:

      Węgiel na giełdach poniżej 800 zł/t. Ale słowo się rzekło trzeba dodatki elektoratowi dać. Jednocześnie kilkusetprocentowe podwyżki w lokalnych ciepłowniach. Pożar w burdelu.

  10. Podatnik pisze:

    Na tym przejściu w ciągu dnia przechodzi z 10 osób, to typowe miejsce na łapankę. W czasie tych zatrzymań jak raz policzyłem udział brało 4 radiowozy, które może by były przydatne w innych miejscach. Szkoda że ten bezałogowy statek nie sprawdził wypalania trawy w Dawidach, to może nie było by rannych dziewczyn.

    • Gall Anonim pisze:

      Dobrze prawisz Podatniku. Niech się wezmą sami za siebie z pilnowaniem i rozliczaniem innych. Komenda nowa, ale stare brudy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły